PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98027}

Żebro Adama

Adam's Rib
7,2 3 388
ocen
7,2 10 1 3388
8,4 9
ocen krytyków
Żebro Adama
powrót do forum filmu Żebro Adama

to jest coś niesamowitego: po 20 latach oglądania (raz lepszej, raz gorszej) papki przemielonych konceptów nowego Hollywood sięgnąć do Hollywood starego. poczucie humoru I połowy XX wieku było takie... pełne klasy :) a Hepburn jest zdecydowanie jedną z najlepszych aktorek ever. i pomyśleć, że gdyby nie 'Aviator' i genialna kreacja Cate Blanchett pewnie wcale bym się nią nie zainteresowała...

ocenił(a) film na 10
leigh_cheri

Zgadzam się w całej rozciągłości. Bardzo lubię filmy starego Hollywood, właśnie za to odmienne od współczesnego poczucie humoru, świetne dialogi i cały ten czar minionej epoki. Gorąco polecam "stare kino", np. "Filadelfijską opowieść", także z panią K. Hepburn, gdzie partnerują jej niezapomniani James Stewart i Cary Grant.
Na dzień dzisiejszy takie filmy to powiew świeżości.

ocenił(a) film na 10
Hermes

Ja jeszcze z p. Hepburn polecam Kobietę Roku. Filadelfijska Opowieść jest super, też polecam.

ocenił(a) film na 6
Lady_Eowyn

A ja od siebie jeszcze dodam przesympatyczne "Drapieżne maleństwo", gdzie Katharine Hepburn partneruje Cary Grant - świetnie razem wypadli :)

ocenił(a) film na 10
sundayborn

Tak, genialne jest! 6 lat temu jeszcze nie widziałam, ale od tamtej pory już trzy razy zdążyłam je obejrzeć XD

ocenił(a) film na 6
Lady_Eowyn

Na razie chyba moja ulubiona komedia z tamtych lat :) "Nie jest ci zimno bez broni?" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones