PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584251}

Żelazna Dama

The Iron Lady
6,8 82 398
ocen
6,8 10 1 82398
5,0 23
oceny krytyków
Żelazna Dama
powrót do forum filmu Żelazna Dama

Zawiedziona...

ocenił(a) film na 5

Jedynie M. Streep nie zawodzi w tym filmie. Liczyłam na więcej faktów z jej życia politycznego, bo przecież była naprawdę wielkim politykiem, wykształconą, mądrą kobietą. Tymczasem zobaczyłam w większości chorą staruszkę, i tylko migawkami było jej intensywne życie na szczycie i w czasie drogi na szczyt.
Być może reżyser chciał pokazać, że żelazna dama była prawdziwym człowiekiem, ze słabościami, chorobami, problemami. Jednak dla mnie to trochę nie na miejscu przedstawić byłą premier Wlk Brytanii jako staruszkę z demencją...
Szkoda, mogło być fajnie...

agnieszka532

strasznie okroili jej biografie :c

agnieszka532

Odniosłam dokładnie to samo wrażenie, tylko nie umiałam go zwerbalizować ;) Za mało scen obrazujących jej polityczną karierę i drogę, jaką musiała dążyć - sceny próbujące przedstawiać migawki z jej rządów były bardzo powierzchowne i ograniczały się do wydawania przez nią poleceń, czy pisania listów do rodzin zabitych żołnierzy, a mnie interesowało to, czym ona się kierowała, co ją ukształtowało i w jaki sposób walczyła. Bo na pewno taka walka nie ograniczała się jedynie do wygłaszania swoich sądów na mównicy... Bardzo płaski obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones