PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92169}

Żołnierz w deszczu

Soldier in the Rain
6,4 146
ocen
6,4 10 1 146
Żołnierz w deszczu
powrót do forum filmu Żołnierz w deszczu

No tak ... Tradycja ...

ocenił(a) film na 9

Tradycją już chyba jest tutaj to, że bardzo dobre filmy, czasami wręcz rewelacyjne w porównaniu z filmami cienkimi jak barszcz mają tak niskie oceny jak ten własnie. Coż znaczy 7/10 przy ósemce idiotycznej ekranizacji komiksu. Tym bardziej, że "Żołnierz ..." to film bardzo dobry, film śmieszny i zarazem mądry. No i to jeden z najbardziej magicznych i klimatycznych filmów jakie widziały moje oczy. Prawie jakbym się cofnął w czasie ... Jakbym miał 5 lat i oglądał na czarno-białym telewizorze kaszowatą jedynkę. Boskie uczucie ...

ocenił(a) film na 5
Harry

Pozwól, że zapytam o powody (prócz tych sentymentalnych), dla których uważasz ten film za bardzo dobry, śmieszny i mądry. Patrzę, patrzę (jestem w trakcie oglądania, więc nie oceniam) i nie widzę. Co mi umyka?

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Żeby odpowiedzieć Ci na to pytanie musiałbym, po 10 latach, przypomnieć sobie ten film. Szukam go od dłuższego czasu, jednak bez skutku. Po takiej przerwie niestety nawet wrażenia z "Odysei Kosmicznej" giną gdzieś w oddali. Zostają jedynie strzępy wrażeń i scen. Pamiętam, że ta ze śmiercią Gleasona mnie bardzo poruszyła i zrobiła zwrot w tej historii - z lekkiej i frywolnej w pierwszym ujęciu w ostatecznie dramatyczną i nostalgiczną. Ona też, jako jedna z ostatnich, rzuciła nowe światło na cały film.

ocenił(a) film na 5
Harry

Rozumiem Twoje kryterium, ale na mnie - może i niestety - ten film nie zrobił najlepszego wrażenia. Nie rozpisując się zbytnio, bliżej mu do "Akademii policyjnej" niż "Paragrafu 22". Steve McQueen, moim zdaniem, przeszarżował, a Blake Edwards musiał jeszcze poczekać na Petera Sellersa (i to nie z pierwszej "Pantery"). Krótko mówiąc, nie zgadzam się z Twoją oceną "Żołnierza", choć wiele filmów, które lubisz, ja też cenię. Tak bywa.

ocenił(a) film na 8
Harry

Wiele współczesnych, amerykańskich marnideł "komediowych" dane mi było oglądać, lub nie dotrwać do ich końca a tu film z 1963 roku - zaskakująco uroczy i zabawny z niezłą grą aktorską - sama przyjemność oglądania - mniej niż 8/10 dać nie mogę !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones