PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730099}
6,2 21 088
ocen
6,2 10 1 21088
3,2 8
ocen krytyków
Żyć nie umierać
powrót do forum filmu Żyć nie umierać

Przedstawia on historię zainspirowaną osobą Tadeusza Szymkowa i jego ostatniego okresu w życiu oraz mu dedykowaną.
Bartek to pięćdziesięcioletni niewinny czarodziej, były aktor, były alkoholik, teraz animator publiczności czyli zawodowy zabawiacz widowni przed telewizyjnymi widowiskami, który już na zawsze pozostanie w cieniu sławy swoich kolegów. Nasz "niewinny czarodziej" już się pogodził z przegraną. Pewnego dnia Pan Bóg i onkolog stawiają go do walki: ma trzy miesiące życia. Bartek błyskawicznie porządkuje dole i niedole, by nie pozostawić po sobie śmietniska. Pod wpływem najbliższego kumpla terapeuty-postalkoholika próbuje naprawić wszystkie błędy i przekonać Najwyższego Scenarzystę, by fabuła jego życia skończyła się happy endem. Mało czasu by wyprostować życie, ale może się uda. Czy wystarczy czasu by poprawić przed śmiercią scenariusz życia?

ocenił(a) film na 7
izkis

Czy są może jakieś bliższe informacje dotyczące premiery?

emilka_12_12

Od 21 sierpnia w kinach

izkis

Wiesz może jak nazywa się utwór, który zaczyna się w 48 sekundzie zwiastuna?

ocenił(a) film na 5
izkis

A czemu zmieniono tytuł? Aby nie kojarzył się z innym słynnym filmem?

izkis

"Były alkoholik" to oksymoron. Można być co najwyżej trzeźwym, suchym albo niepijącym alkoholikiem.

Vronsky

Alkoholkiem do końca życia. Tak, zapomniałam, że to choroba nieuleczalna. Kopiowałam tekst bez "pomyślunku", przepraszam.

izkis

W porządku :) Znam problem z autopsji, to i skorygować Twój post sobie pozwoliłem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones