PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725200}

Żywioł. Deepwater Horizon

Deepwater Horizon
7,1 57 289
ocen
7,1 10 1 57289
6,3 18
ocen krytyków
Żywioł. Deepwater Horizon
powrót do forum filmu Żywioł. Deepwater Horizon

Byłem mocno wciągnięty w całą katastrofę Deepwater Horizon, chyba każdy z nas pamięta ten internetowy live feed gdzie można było zobaczyć późniejsze skutki katastrofy i miliardy ton ropy wpadające do oceanu.

Ciesze się iż duo Berg i Wahlberg powracają ponieważ "Ocalony" był jednym z lepszych filmów 2013 roku. Jednak to nie Marky Mark wypada tutaj najlepiej a Russel, jego kreacja jest najciekawsza i to ona wprawia w respekt.

Nienawidzę CGI jednak cieszę się że ten film całkowicie taki z logicznych powodów - nie możemy podpalić platformy więc żeby nie było różnicy pomiędzy prawdziwym pożarem a CGI, reżyser nawet nie starał się o realizm.

https://youtu.be/aB3BJxtkyvU < Więcej w mojej videorecenzji.

P.S. IMAX robi wrażenie przy tym filmie.

TheUndertaker

Fajna recenzja. W większości się zgadzam ale Wahlberg to wg. mnie słaby aktor.

Albert_Mojo

Dzięki. Ja mam sentyment po Infiltracji.

TheUndertaker

zgadzam się generalnie z tym podsumowaniem, tylko w jakim języku napisałeś ? Daleko mi do "grammar nazi" ale zwyczajnie musiałem dwa razy przeczytać co napisałeś...
" jego kreacja jest najciekawsza i to ona wprawia w respekt" ?? - wprawiać można w zachwyt, a respekt można budzić
"Nienawidzę CGI jednak cieszę się że ten film całkowicie taki z logicznych powodów" ?? rozumiem, że chodziło Ci o to ze film jest całym jednym efektem CGI ?
"nie możemy podpalić platformy więc żeby nie było różnicy pomiędzy prawdziwym pożarem a CGI, reżyser nawet nie starał się o realizm." - tutaj to nie wiem naprawdę...

Zgadzam się tez co do Lone Survivor - świetny film. Zauważyłem, ze Berg ma chyba jakaś templatke na sceny z helikopterem, bo ta z początku filmu, kiedy helikopter nadlatuje nad platformę jakby żywcem wycięta z Ocalałego ;-)

TheUndertaker

Uwielbiam filmy przy których łza się w oku kręci a z boku powiewa Amerykańska flaga. Po prostu klasa sama w sobie.
Taki jest ten film, wszystko soczyście podane w najmniejszych detalach 10/10.

ocenił(a) film na 8
TheUndertaker

Nawet w filmie jest napisane 800 milionów, a nie miliardy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones