PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725200}

Żywioł. Deepwater Horizon

Deepwater Horizon
7,1 57 447
ocen
7,1 10 1 57447
6,3 19
ocen krytyków
Żywioł. Deepwater Horizon
powrót do forum filmu Żywioł. Deepwater Horizon

Już to gdzieś widziałem: sympatyczny redneck (Mark Wahlberg) wstaje z łóżka i wyrusza z przyjaciółmi na rutynową misję, która okaże się najważniejszą próbą w jego życiu...

Film dla... w sumie nie wiem dla kogo. Na pewno dla kogoś, kto nie zaśnie przez pierwszą godzinę, kiedy to będzie zasypywany fachową terminologią i powtarzającymi się ujęciami wnętrza rury. Potem pół godziny ognia i napisy końcowe. Przed napisami obowiązkowe u Petera Berga zdjęcia prawdziwych uczestników zdarzeń, bo reżyser nie ma innych pomysłów na oddawanie hołdu. Tak na prawdę Peter Berg wszystkie pomysły zużył w (jednym z moich ulubionych filmów ever) Lone Survivor i tu już tylko poddaje je recyklingowi. Wychodzi tak sobie.

fotomaka

szczerze nie wiem skąd u ciebie taka jadowita krytyka. Przecież dla każdego jest jasne, że wszystko już było i to po wielokroć. a twój ulubieny Lone Survivor jest taki super oryginalny? nie szalej...
powiem tak: dużo w swoim życiu widziałem, ale ten film naprawdę nie jest zły, chociażby przez fakt, iż chyba po raz pierwszy nie miałem przykrego wrażenia, że oglądam animację komputerową....

ocenił(a) film na 6
tisoc

"dużo w swoim życiu widziałem, ale ten film naprawdę nie jest zły"
Dużo w swoim życiu widziałeś i może dlatego umknęło Ci, że ocena "6" na Filmwebie oznacza właśnie to, że film nie jest zły.

fotomaka

to skąd taka "jadowita krytyka"?

ocenił(a) film na 6
tisoc

Nie znam Cię, więc nie umiem powiedzieć, dlaczego uznajesz coś za jadowite.

fotomaka

rozumiem, że ten ten fragment twojej wypowiedzi "Na pewno dla kogoś, kto nie zaśnie przez pierwszą godzinę, kiedy to będzie zasypywany fachową terminologią i powtarzającymi się ujęciami wnętrza rury. Potem pół godziny ognia i napisy końcowe" są dla ciebie słowami pełnymi pochwał i entuzjazmu....

ocenił(a) film na 6
tisoc

Wybacz, ale szkoda mi życia na tłumaczenie, że między czernią a bielą jest jeszcze pierdylion innych odcieni. Wszystkiego dobrego w nowym roku.

fotomaka

pieprzenie kotka za pomocą młotka , sorry
niszczysz film taką recenzją, po czym piszesz, że nie zniszczyłeś bo w zasadzie ci się podobał... bez odbioru over
wszystkiego dobrego w nowym roku.

ocenił(a) film na 6
tisoc

"jadowita krytyka", "niszczenie"... Ty jednak masz coś z głowa.

fotomaka

czy ja cię obrażam?
nie życzę sobie byś to robił w stosunku do mnie.
zrozumiałeś?

ocenił(a) film na 6
fotomaka

Dobre kino katastroficzne i tyle. Żadnych głębszych wątków. Ktoś chciał zarobić, ktoś dał ciała i dalej już poszło. Nazwiska w filmie niezłe, ale poza umiarkowanym realizmem nic więcej nie dało się wykrzesać ze scenariusza.

ocenił(a) film na 6
Denny_Crane

Hola, hola... Poza namalowanym w komputerze pożarem, całość jest odwzorowana bardzo realistycznie. To akurat mocny punkt filmu. Uwierz, chwilę na platformach spędziłem. :)

ocenił(a) film na 6
fotomaka

Stąd użyłem pojęcia "umiarkowany realizm" --) Poza tym chyba formuła filmów katastroficznych się wyczerpała. Było już wszystko i o ile nie dostaniemy na ekranie jakichś rzeczywistych emocji, to film wygląda właśnie jak ów komentowany.

ocenił(a) film na 6
Denny_Crane

No, niestety - zero emocji.

A co do kina katastroficznego, to polecam koreański Tunel http://www.filmweb.pl/film/Teo-neol-2015-756188

Kameralny, realistyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones