PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725200}

Żywioł. Deepwater Horizon

Deepwater Horizon
7,1 57 455
ocen
7,1 10 1 57455
6,3 20
ocen krytyków
Żywioł. Deepwater Horizon
powrót do forum filmu Żywioł. Deepwater Horizon

Ile będzie w tym prawdy... czy reżyserzy mogą mieć pojęcie jak wyciek ropy czy eksplozja naprawdę wygląda?

ocenił(a) film na 6
anana13

Mogą zapytać ludzi którzy to przeżyli na przykład.

PageSerafin

no oczywiście :P ale chodzi mi o to, że wszystko będzie bardziej efektowne i podkoloryzowane, że istnieje możliwość, że mogą popełnić błędy

ocenił(a) film na 6
anana13

Tak to już bywa z filmami. Gdyby pokazywały tragiczne wydarzenia tak jak naprawdę wyglądały to ludzie z kina by z głęboką depresją wychodzili :D

PageSerafin

Wiesz no, dokument to nie jest. Myślę że chodzi głównie o akcję i też poruszenie ze strony widza. Nie sądzę żeby się jakoś mocno skupiali na tym żeby odtworzyć to zupełnie tak jak było

ocenił(a) film na 7
PageSerafin

Jestem członkiem załogi wiertniczej. Również offshore. Generalnie cała katastrofa minuta po minucie jest bardzo dobrze znana. Powstało o tym kilka dokumentów z relacjami osób w to zaangażowanych, odpowiedzialnych, tych którzy brali udział podczas likwidacji erupcji, która nawiasem mówiąc trwał długo (5000 bbl/dzień!) a sam pomysł jej likwidacji był dosyć pomysłowy i innowacyjny.. Niestety cała ta katastrofa była wynikiem pazerstwa BP- oszczędźmy czas i pieniądze. Zignorowano poważne przesłanki jakie otwór wykazywał. Dla zainteresowanych w linku poniżej detale i wnioski po katastrofie.

http://www.theoildrum.com/node/6493

Kulczyk007

Kulczyk007 Planujesz obejrzeć film? Chętnie dowiedziałabym się, czy twórcy dobrze zrealizowali film pod tym względem, technicznym :)

ocenił(a) film na 7
urinmyveins

Mam zamiar obejrzeć. Sam jestem tego ciekaw więc dam znać po ;)

ocenił(a) film na 7
Kulczyk007

Moje obserwacje, film pokazuje prawdziwą przyczynę katastrofy tj. słabo jakościowo wykonany zabieg cementownia. Tłumaczenie pojęć technicznych z języka angielskiego na polski leży. Gdyby film był z lektorem pewnie musiałbym się domyślać o co chodzi. Wahlberg w filmie jest Chief Electrician czyli Starszym Elektrykiem. Film nagrany w typowym heroicznym amerykańskim stylu. Pytania kierownika platformy (OIM) czyli Kurta Russell'a skierowane do elektryka na temat opinii dotyczącej prac wiertniczych jest niedorzeczne... Tak niedorzeczne jak to, że główny elektryk na platformie, którego właśnie gra Wahlberg nie wie jak uruchomić generatory :P Mimo wszystko fajnie mi się oglądało film ale nie ukrywam, że to w dużej mierze przez to, że widzę to na co dzień z trochę innej strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones