PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460683}

0_1_0

5,0 1 708
ocen
5,0 10 1 1708
0_1_0
powrót do forum filmu 0_1_0

zerorazowy

ocenił(a) film na 3

Podobno Piotr Łazarkiewicz planował ten film już od wielu lat. Wiedział dokładnie jak będą wyglądać poszczególne sceny, w jaki sposób sfilmuje poszczególne wydarzenia, jak skieruje kamerę by widzowie zobaczyli na ekranie to, co on od dawna miał w swoich myślach. Wydawało mi się więc, że skoro "0_1_0" było tak przemyślaną produkcją, to będzie to przynajmniej dobry film. Niestety srogo się zawiodłem, bo nie jest to tylko nieudany film, ale jeden z najgorszych jakie ostatnio widziałem.

Prawdę powiedziawszy ręce mi opadają jak oglądam takie produkcje. Mam już całkowicie dosyć obrazów w których bohaterowie to cierpiętnicy, umierający na ekranie, ze swojej nieszczęśliwości, rozbicia i rozmemłania. Mam dosyć filmów tworzonych według jednego schematu, w których występują pary bohaterów, z których jedna osoba jest nieprzystosowanym do życia hamulcem, który nie chce, lub nie potrafi wziąć się za siebie i normalnie się zachowywać. Mam serdecznie dosyć bohaterów, którzy prowadzą nieistotne rozmowy o niczym, snując się na ekranie, którzy są mi całkowicie obcy, obojętni, nieciekawi, którzy są jedynie po to by być. Których życie jest na siłę skomplikowane po to jedynie, by cokolwiek działo się na ekranie, bo bez pokazywania ich chorych związków i popieprzonych relacji, kompletnie nic w takiej produkcji by się nie działo.

Już dawno nie miałem takiej ochoty by przewinąć kolejne minuty, by obejrzeć film jedynie na podglądzie. Gdyby zadaniem reżysera było zniechęcenie mnie do swojego filmu, to faktycznie to udało mu się perfekcyjnie. Mało w "0_1_0" napięcia, energii, jakichkolwiek emocji. Scena leci za sceną, żywy trup udający prawdziwego człowieka powoli przewija się po ekranie za następnym, a całość dłuży się i męczy niesamowicie. Do tego jest potwornie wtórna i wykonana na jedno kopyto. Każdy facet to ten zły, narzekający, nieudacznik, wymuszający na kobiecie posłuszeństwo, a każda kobieta w tym filmie (ok, ostatni wątek skonstruowany jest na odwrót) to biedna, uległa, poświęcająca się dziewczynka. Aż ciężko mi uwierzyć jak można było stworzyć film tak pusty, nijaki, po prostu zły. I nawet widoki mojej rodzinnej Gdyni nie ratują tej produkcji w moich oczach.

3/10

ocenił(a) film na 2
milczacy

Przewijałam... inaczej bym nie dała rady. Szkoda czasu na ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones