10.5 w skali Richtera

10.5

2004 2 godz. 45 min.
5,8 1 444
oceny
5,8 10 1444
369
chce zobaczyć
{"type":"film","id":114974,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/10.5-2004-114974/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 10.5 w skali Richtera
  • mkrzak_2 ocenił(a) ten film na: 2

    Nie mogę wyjść z tego dołu, może i bym mógł, gdybym w porę zaprzestał oglądania filmu juz po minucie jego trwania, kiedy to zawala się całe milionowe miasto, a jedyną ukazaną w filmie reakcją na kataklizm na miarę zagłady Hiroszimy są monotonne, łagodne, spokojne relacje dziennikarskie w stylu "przy ul. Warszawskiej (przykładowo...) stażacy ściągnęli kotka z drzewka". Pozostali dziennikarze o kolejnych tragediach: "O! Jejku, oj, oj, oj... most się zawalił. WOW!". Zero bólu, trwogi..., strachu, cierpienia..., a przy tym wszystkim pseudoterapetyczne dywagacje lekarzy o hamburgerach, nastolatek o nieszczęśliwych pierwszych razach, prezydenta o SuperAmeryce, geologów przy herbatce spekulacje (jak to sami okreśłają) o liczbach... - są gotowi udowadniać teorie, twierdząc, że ich sprawdzenie się może zabić miliony ludzi..., nie biorąc pod uwagę tego, że sami zakończą swój melodramatyczny żywot geologa z grzebiącego marudnie ołówkiem w zębach...

    Cóż - "W Ameryce można wszystko!" - przewodnie hasło Amerykanów. Mózna i być rozrzutnym głupcem, sklecając takiż film. Ignorancja względem podstaw nauki, wspomnę tu np. o braku elementarnej wiedzy "twórców" filmu nt. siły energii wybuchu bomby atomowej, jest tak nierealna jak nierealna jest każda tu scena... Zero stylu!

  • tomucho77 ocenił(a) ten film na: 3

    mkrzak_2 A zauważyłeś tą kretyńską scenę gdy Clark Williams zostawia swoją córkę łapie za saperkę i leci odkopywać rannych z zapadniętego i zasypanego miasta które miało prawie 3000 tysiące mieszkańców ... buhahahahaha.