12 małp

Twelve Monkeys

1995 2 godz. 9 min.
7,6 210 911
ocen
7,6 10 210911
40 380
chce zobaczyć
7,7 18
ocen krytyków
{"rate":7.7222223,"count":18}
{"type":"film","id":1210,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Twelve+Monkeys-1995-1210/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 12 małp
  • Bradley90 ocenił(a) ten film na: 10

Że można go interpretować na kilka sposobów gdyż jest bardzo skomplikowany. Lecz wydaje mi się że jest tylko jedna wersja wydarzeń, ale nie mam absolutnej pewności ponieważ twórcy filmu zostawiają mnie w nas w niewiedzy i zmuszają do myślenia i użycia wyobraźni.

• LeoMessi86 ocenił(a) ten film na: 8

Bradley90 Obie wersje mogą być prawdziwe, a więc to pewnie celowe posunięcie człowieka z Monty Pythona :). Dla mnie zdecydowanie wersja z tym, że Willis jest czubkiem jest prawdziwa. Masz tutaj świetnie wytłumaczone http://www.film.org.pl/prace/12_malp.html, ale ten nabój...

• Vitcher ocenił(a) ten film na: 7

LeoMessi86 nabój, i zdjęcie.

Vitcher Tylko to nie pasuje, ale ta wersja jest najbardziej prawdopodobna. Zresztą reżyser ewidentnie zrobiłfilm tak żeby nie było do końca wiadomo jaka wersja jest prawdziwa.

• Vitcher ocenił(a) ten film na: 7

LeoMessi86 nie, właśnie między innymi przez to nie jest prawdopodobna.
    Nie chce ci niczego narzucać, ale myślę że nadinterpretujesz, bo twórca jasno pokazał jaka wersja jest "prawdziwa".

Vitcher http://www.film.org.pl/prace/12_malp.html

• Dream_2 ocenił(a) ten film na: 10

Bradley90 Od zawsze brałem pod uwagę wersję z podróżami w czasie. Dopiero jakiś czas temu zacząłem czytać komentarze do tego filmu i natknąłem się na dwa obozy ludzi - podróżował <> był chory. Mam wersje filmu na DVD z komentarzami reżysera i producenta, którzy przez cały film opowiadają o wersji z podróżami, nawet na końcu tłumaczą jak jeden chciał zakończyć film na śmierci głównego bohatera, ale drugi nalegał na scenę w samolocie z kobietą. Według nich widz będzie się zastanawiać czy udało jej się zapobiec epidemii, czy może wróci do swoich czasów.. ani razu nie było mowy o innym odbiorze filmu.