PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 226
ocen
7,7 10 1 86226
7,1 50
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

Widziałem na pokazie przedpremierowym. Jest budżet, to widać. Jest rozmach, sceny frontowe robią wrażenie. Koncept filmowania jednym ujęciem (one shot) efektowny i udany. Tutaj plusik.

Scenariusz słabiutki, z wieloma dziurami. Wiele scen niepotrzebnych i dodatkowo słodko-mdłych (o jednej myślę szczególnie - bo cóż może wzruszyć bardziej niż dziecina?). To nie jest imho historia ukazująca okrucieństwo i bezsens wojny (szczególnie I WŚ vide ekranizacja "Na Zachodzie bez zmian") ale mimo trupów, szczurów i Szkopów - dosłodzona opowieść o bohaterskim chłopcu, co się kulom nie kłaniał a rzeka niosła go zawsze tam, gdzie powinna (parafrazując słynny dowcip, nawet do dużego pokoju :) Błędów, nielogiczności jest w scenariuszu więcej - nie chce spojlować - zostawię tylko hashtagi #dzwonywogniu #wodpospadnarówninie

Zjawa i 1917 łączy ten sam koncept - przez dwie godziny widzimy, jak bohater zmaga się z naturą i przeciwnościami losu. Ale o ile w Zjawie wierzyłem Hugh Glassowi, potrafiłem poczuć jego ból o tyle w 1917 straciłem tę wiarę jakoś w połowie filmu i życzyłem Schofieldowi, by wreszcie dotarł tam, gdzie i tak wiadomo, że dotrze a ta lukrowana historia się skończyła.

ocenił(a) film na 4
PiotrHulek

Dokładnie tak samo sobie pomyślałem i porównałem . Tylko czekałem kiedy się skończy . Zdjęcia na tak.

ocenił(a) film na 10
PiotrHulek

Nie zgadzam sie! Czułem niepokój i miałem wrażenie że to jeden z tych filmów gdzie na koncu bohater dostanie kopa i wszyscy zgina! To jest arcydzieło a ty czepiasz się mikroskopijnych detali!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones