2010

1 godz. 56 min.
7,3 19 454
oceny
7,3 10 19454
8 236
chce zobaczyć
{"rate":6.25,"count":4}
{"type":"film","id":30865,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/2010-1984-30865/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna
  • armarange ocenił(a) ten film na: 7

To jest na prawdę dobry film pomimo tego, że pewnie nie dorównuje fabularnie filmowi Kubricka. Pewnie można się czepiać szczegółów , zapewne tropiciele niedorzeczności znajdą tu niejedną, ale patrząc np od strony wizualnej to ten film prezentuje się znakomicie nawet teraz. Poza tym przesłanie filmu było jak najbardziej na czasie i podane jest w sposób mało nachalny , subtelny bez jakiejś wielkiej propagandy itd.

• btc5 ocenił(a) ten film na: 3

armarange na prawdę
    x
    Najpierw naucz sie ortografii dziecko Neostrady

btc5 Co za beznadziejny tekst haha. Ileż to takich podobnych do ciebie trolli jest na FW ;-)
    Obawiam się, że jestem znacznie starszy od ciebie , tak co najmniej o 20 lat bo tego typu filmy jak ten widziałem już w latach 80-tych kiedy jeszcze nie byłeś pewnie w planach.
    Każdego dnia przekonuję się że Internet to siedlisko miernot i pieniaczy. Dziękuję za utwierdzenie mnie w tym po raz kolejny.
    Bez odbioru ( mam nadzieję że rozumiesz co to oznacza)

armarange Jestes zbyt tepy zeby zrozumiec ortografie.

btc5 PS.
    Jeszcze tak na marginesie „bubku” : jakim trzeba być frustratem by kogoś zaczepiać w ten sposób
    Bo nawet jeśli masz swoje lata to jesteś w mentalnym gimnazjum. Te wszystkie „dzieci neo” i „neostrady” to wyświechtane teksty jakie ci rzekomo starsi kierują do młodych , z których wynika tylko to że mają jakieś kompleksy ( może na wzór bohatera American Beauty )
    Moja rada: udzielaj się w tematach o filmach merytorycznie, nie zaczepiaj innych o błahe pomyłki to będzie ci się żyło lepiej , a następnym razem omijaj mnie szerokim łukiem.

armarange Nie ty bedziesz innych uczył co maja robic.

• TurboPiwoMen ocenił(a) ten film na: 10

btc5 Jeżeli tylko komentujesz żeby obrażać to wcale nie pisz, bo większość filmów źle oceniasz widocznie jesteś inny niż wszyscy.Jakim trzeba być żeby tylko czepiać się innych o ortografie. Film naprawdę dobry

• armarange http://jarekwasielewski.pl/acclarke/filmy/2010opracowanie.ht...

• armarange Szkoda ze nie powstala odyseja 2061 i odyseja 3001 wlasnie w latach 80-ych. Ogladalem odyseje 2010 pierwszy raz dopiero w ponad 2000-latach albo nawet w ponad 2010, nie pamietam. Najpierw 2 czesc potem 1. Odyseja 2010 dla mnie super filmik, aktorzy super dobrani, muzyka super, krajobrazy kosmosu ponad super i muzyczka, czulem sie jak bym tam byl. Retoryka filmu dobrze. Sci-Fi lat 80-90 rzadzi!

• armarange Na pytanie czemu o drugiej części nie mówi się w ogóle i jest to film raczej zapomniany odpowiedź jest prosta. Bo nie daje w ogóle do myślenia. I wszystko uprościł przez co wyszło Hyamsowi zwykłe kino przygodowo-familijne do obejrzenia z całą rodzinką. Podczas gdy pierwszy film wymagał samodzielnego dochodzenia do jego sensów. Zadawał pytania a z nich wynikały kolejne i kolejne jak np. czy jeśli inne cywilizacje istnieją to czy my i oni możemy mieć wspólny cel? Czy wszystkie rasy inteligentne mogą mieć te same dylematy związane ze swą egzystencją? I tak dalej, i tym podobne. Tutaj zamiast takich rozważań jest zbędna polityka bo palące wówczas czasy zimnej wojny. Film nie opowiadał o przyszłości tylko pod pretekstem opowiadania o przyszłości zajmował się bieżącymi sprawami.