PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3486}

2046

7,3 10 532
oceny
7,3 10 1 10532
6,8 13
ocen krytyków
2046
powrót do forum filmu 2046

Zaskoczenie

ocenił(a) film na 9

Wielkie zaskoczenie tak mogę zacząć ten post. Generalnie nie oglądam melodramatów, sci-fi a fanem kina azjatyckiego również nie jestem Muszę jednak przyznać ze "2046" był absolutnie świetny. Genialna muzyka, scenografia oraz aspekt wizualny. Bardzo dobra gra aktorska, pełna emocji i takiego przejmującego smutku. Ten potok melancholii przelewał się przez cały film ale to dało temu filmowi specyficzny urok. W pewnych momentach wręcz wchodził taką lekką surrealistyczną nutę a tego sci-fi bardzo mało i ogólnie nie powinien się znajdować w tej kategorii bo jest dość mylące.

Generalnie film bardzo mocno na mnie wpłynął, refleksyjny i emocjonalny. Na pewno w nie długiej perspektywie zapoznam się z paroma innymi filmami tego reżysera.

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

Niedługiej* Warto obejrzeć starsze produkcje. Z tych najnowszych to nie polecam. Odrobinę się nam Kar Wai już wypalił. Teraz bierze się za kręcenie filmów akcji :)

ocenił(a) film na 9
BushidoBeliever

Starsze czyli jakie bo trochę tych filmów ma w swoim dorobku :) nie wiem co oczekiwać po Kar Wai tu kino akcji tu melodramat nie chcę na trawić na typowy film z Azji czyli miłość + karate. Gdybyś polecił mi jego filmy które są warte obejrzenia to z góry byłbym wdzięczny.

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

Za kina akcji dopiero się bierze, zobaczymy jak to wyjdzie. Osobiście polecam filmy od roku 1990 czyli "Dni naszego szaleństwa", wcześniejsze pozycje to poszukiwanie własnego stylu i okres prób. Z tytułów które powstały w tym przedziale czasowym mamy Popioły czasu, Chunkging express, Upadłe anioły, Happy together i wreszcie Spragnionych miłości. Gau yat pomijam, ale chyba wystarczy zajrzeć by sprawdzić, że to wprawki Kar Wai'a w kino akcji i nie warto. Do tego jest jeszcze Eros, w którym reżyser z Hongkongu tworzy wraz z Antonionim i Soderberghiem. Pomimo niskiej średniej również polecam, choć prawdę mówiąc Soderbergh wypadł tam najlepiej. Solidna 7 Erosowi się należy choćby za ukazanie rozbieżności w pojmowaniu tematu miłości w różnych kulturach. Poza tym nowelki są dość zgrabnie nakręcone. Z uprzednio wymienionych utworów na pewno Spragnieni, Upadłe anioły i Dni naszego Szaleństwa. Reszta obligatoryjnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones