PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98039}

22 października

October 22
5,6 153
oceny
5,6 10 1 153
22 października
powrót do forum filmu 22 października

W jakiejś gazecie znalazłam opis filmu z informacją, że to thriller - w mojej ocenie nic podobnego. Dla mnie to raczej dramat obyczajowy i nie zmienia tego ostatnie pół godziny filmu, w trakcie którego są wzięci zakładnicy. Natomiast przez wiekszość filmu poznajemy po prostu codzienne problemy życiowe, zawodowe i osobiste grupki bohaterów. A ten człowiek, który wziął zakłądników, nie był "psychicznie chory" i nie był "szaleńcem" tylko był zakochany w kelnerce
Na marginesie - film nie zachwyca - możesz obejrzeć tylko pod warunkiem, że ci się baaardzo nudzi i naprawdę nie masz co robić, ale osobiście nie polecam. Moja ocena 4.5/10

ocenił(a) film na 5
DamaMarcia

Zgadzam się, zabierając się do oglądania filmu liczyłem na niezły thriller, a tu lekki zawód. Pomył na film zupełnie niezły, jednak reżyser mógł poskracać niektóre (większości bardzo zwykłe historie), a nieco bardziej skupić się na akcji w restauracji. Bo np. romans tego kolesia od reklamy z malarką bezlitośnie przynudzał.
Aha, z jednym się nie zgadzam - ten człowiek, który wziął zakładników, BYŁ "psychicznie chory" i BYŁ "szaleńcem". Do tego jeszcze był zakochany w kelnerce - jedno drugiemu nie przeszkadza, a nawet gwarantuje masakrę :)
5/10

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

A ja się nie zgadzam. Film ciekawy, oryginalny, wreszcie - zaskakujący - konia z rzędem temu, kto przewidział kto będzie tym szaleńcem. Mniejsza o gatunek, jak na tak niszowy obraz (niespełna 50 głosów) to mała perełka. 7/10.

ocenił(a) film na 5
dentryt

Tak, tylko widzisz "ciekawy film" to pojęcie bardzo subiektywne. Na przykład dla jednych ciekawy będzie "Armageddon", a dla drugich ciekawy będzie np. "Człowiek z marmuru". To wszystko zależy od tego, co kto lubi w kinie - ja akurat lubię niesamowite historie albo jakieś niewyjasnione tajemnice i bohaterów próbujących znaleźć rozwikłanie zadagki - dlatego typowe, życiowe problemy bohaterów (problemy w pracy albo kłopoty z byłymi partnerami) raczej mnie nie nie porwały.... A ponadto - jak napisał również kolega powyżej - nastawiłam się na THRILLER a ten film z owym gatunkiem miał niewiele wspólnego (dla mnie thriller to raczej "Psychopata", "Sublokatorka" albo "Nożyczki") więc może stąd moje rozczarowanie...

ocenił(a) film na 5
dentryt

A tak na marginesie, przecież wcale nie twierdzę, że film jest zły - dla mnie raczej z tych przeciętnych - stąd moja nota 4-5/10

dentryt

To żart, nie?

ocenił(a) film na 6
RafX

Dlaczego? mi też film się podobał. Coś nietypowego w końcu. Ile można oglądać pogoni za gangami, strzelanin i dobrych glin...

kajttek

Jakiś melanż zupełny.

A opis filmu wzięty z... tyłka...

ocenił(a) film na 5
kajttek

a kto ci każe oglądać cały czas pościgi i walki policji z gangami? Polecam na przykłąd całkiem niezłe i "nietypowe" thrillery hiszpańskie "Agnozja" i "Inny" - tam nie ma żadnych pościgów i wielkich strzelanin, a są za to opowiedziane ciekawe historie z dreszczykiem i oryginalnym klimatem...

ocenił(a) film na 3
DamaMarcia

coz za marny film. po pierwszej reklamie sprawdzilem na telegazecie czy to aby na pewno ten film. beka, bo opis przedstawia ostatnie 15 minut calego filmu, na razie najslabszy, jaki ogladalem w tym roku.

ps. zauwazyliscie, ze dominowaly tam europejskie samochody? bmw, mercedes, volvo, vw.

ps. 2 - ta babka, ktora naj... no, upila sie szampanem w mercedesie - calkiem fajny milf.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones