PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 577
ocen
5,4 10 1 25577
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LANC1980

A co to za jakieś k... osobiste wycieczki? To że ty pierdzisz czy bekasz w kinie nie znaczy, że każdy inny zachowuje się jak ostatni bałwan. Nie sądź wszystkich po sobie trollu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
big_army

Mam nadzieję,że to trolling...

Jaki trolling? Uważasz, ze to jest zachowanie fair?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Jakim strzelcem? Zanim coś napiszesz, zanim zrobisz komuś domową "psychoanalizę" to może się najpierw doucz co? I o historii i o psychoanalizie. Otóż najlepszych "strzelcem" (dla wtajemniczonych pilotem myśliwskim) wojny po stornie aliantów nie był żaden Czech tylko sowiecki pilot Iwan Kożedub (62 zwycięstwa), ale rozumiejąc, że z historią jesteś na bakier pisząc "wojna" najprawdopodobniej miałeś na myśli Bitwę o Anglię - tam tez Czech nie był najlepszym "strzelcem" (genialne określenie, ...sic) tylko Eric Lock (21), następny sierż. Lacey z 501go (Anglicy), potem dopiero Frantisek z McKellarem, ale w całej wojnie Frantisek tez nie miał największej ilości zwycięstw, bo jeden rodak o jedno go pobił, a kto - doczytaj. Do tego Czesi zrobili już świetny film o swoich lotnikach 16 lat temu z efektami 100 razy lepszymi niż te ze zwiastuna tego "filmopodobnego czegoś" Anglicy nikogo nie sprzedali, bo już nic nie znaczyli, za to film o enigmie zrobili i ten mi już wystarczy, mój dziadek i jego brat walczyli w AK więc to znak, który dla mnie coś znaczy więc mi nie wyjeżdżaj z jakimiś k... "patriotami" spod znaku tępego ryja i koszulki z orłem bo sobie tego nie życzę. Historii się najpierw naucz, a potem ludzi atakuj.

Czesi zrobili świetny film o swoich lotnikach "Ciemnoniebieski Świat"polecam
https://www.filmweb.pl/film/Ciemnoniebieski+%C5%9Bwiat-2001-32199

użytkownik usunięty
pmtoyo

Widziałam :) I tak się powinno robić filmy!

Dziewczyno to był najtrafniejszy komentarz jaki było mi dane zobaczyć od dawna dawna. Kocham Cie.

użytkownik usunięty
jehudiel

<3<3<3 przesyłam

big_army

często tak jest że filmy o tej samej tematyce wychodzą parami - patrz 2 filmy o Churchillu niedawno. zluzuj poślady

ministertornister

Ja wiem, ale k... 70 lat filmu ŻADNEGO nie było, to teraz nagle 2 w odstępie 2 tyg. A przecież od kilku lat było wiadomo, ze robimy nasz film, a tu nagle ni z gruszki, ni z pietruszki wpierdzie.lają się Angole i zadowoleni...

big_army

O filmie z Adamczykiem raczej zapomnij, szykuje się wyjątkowy zakalec, starałem się być grzeczny.

piciu6

Ale zwiastun tamten ma lepszy no i pierwsi byli

big_army

faktycznie, akademia już pisze do adamczyka z nominacją do oskara, bo był pierwszy. szczegół, że na polski film składają się same beztalencia, a tu mamy Dorocińskiego.

Satch

Dlaczego każdy tutaj nie mając argumentów myśli, że jak zacznie jakieś złośliwe sarkastyczne odpowiedzi pisać, to ma rację - sorry, ale Adamczyk jest 100 razy bardziej wszechstronnym aktorem od Dorocińskiego i 100 razy bardziej na świecie rozpoznawalnym! (chociaż ogólnie mało kogo znają, to Papieża niektórzy jednak kojarzą, a Dorocińskiego NIKT) Papież, ss-man czy czaruś z komedii romantycznych - wszędzie daje radę. Poza tym Widziałeś ty kiedy na oczy Urbanowicza kolego????? Adamczyk to przynajmniej podobny, a Dorociński? Jezus Maria...

ocenił(a) film na 5
big_army

Lepszy zwiastun to niekoniecznie lepszy film. Należy pogratulować dystrybutorowi, że zmontował lepszy

Gustavos

Niestety efekty takie, że Obcy sprzed ponad 40 lat miał lepsze... sorry, ale to jest padaka

Muzeelo

Taka prawda, biorą sie za film tylko dla kasy jadąc na legendzie

big_army

Nie "angielski film", tylko koprodukcja polsko-brytyjska. I dodam również, że nie warto się tak denerwować.

krupniolek

Wiem, ale to tak wygląda, że dali kilka patetycznych tekstów "o dzielnych Polakach", żeby publika bilety kupiła i żeby zbić kasę. Zwłaszcza, że wiedzieli, że my już nasz film robimy. Nie lubię nieetycznych zagrań. Mogli z premierą te pół roku poczekać

big_army

Ja na przykład o obu tych filmach dowiedziałem się wczoraj... Śmiem twierdzić, że o frekwencji w kinach będzie decydowała jakość, a nie data premiery, czy który był kręcony jako pierwszy. Produkcja z Adamczykiem wygląda tak cienko, że o mamo (i nie chodzi mi wyłącznie o obecność Adamczyka) i żadna premiera nie jest w stanie jej uratować. Bitwie o Anglię dam jeszcze szansę, czemu nie.

krupniolek

A co wygląda cieniej w produkcji z Adamczykiem od tej angielskiej???? Efekty mają dużo lepsze, a ci podpierają się tylko nazwiskiem Gibson. Dorociński tez jest do Urbanowicza podobny chyba tylko dla Steviego Wondera. Więc skąd od razu z góry takie założenia? może będą 2 shity, może jeden, nie wiadomo, po zwiastunie stawiam na nasz, a Ty jakie masz argumenty?

ocenił(a) film na 6
krupniolek

Ale jak to? Co to znaczy, że wygląda cienko? Zwiastun i efekty w nim są dużo lepsze niż te w zwiastunie filmu z Dorocińskim. Pochwal się jeśli wiesz coś więcej.

murcoszek

Nie zgodzę się, że "huricane" ma gorsze efekty, według mnie wygląda w zwiastunie lepiej. Tak czy inaczej, lecę w weekend do kina, bo film o takiej tematyce trzeba po prostu obejrzeć

big_army

Tajoj, przecież to oczywiste. 7 września film wychodzi w Wielkiej Brytanii na VOD, to Polacy wrzucili toto przed „Dywizjon 303”. Na chybciora, nawet nie zlecając dubbingu, byle tylko na tym zarobić, zanim po Internecie zaczną krążyć piraty w HD. Sytuacja podobna jak kilka lat temu z papafilmami z Adamczykiem – weź tandetną pierdołę dla telewizji współprodukowaną i wrzuć do kin, żeby się nachapać, póki trwa moda. Moja szklana kula mówi, że i „303: Bitwa o Anglię”, i „Dywizjon 303” to będą stolce. Ten pierwszy, bo to w zasadzie niskobudżetówka i nawet ludzie potrafiący robić filmy tego nie uratują. A ten drugi, bo to polska produkcja, co mówi samo za siebie, a dobitnie udowadnia to obsada składająca się z Adamczyka i Zakościelnego oraz zwiastuny z efektami specjalnymi rysowanymi w Paincie. Zabrakło tylko Karolaka jako Churchilla i Szyca jako Hitlera!

Pottero

Kolego, nic dodać, nic ująć!!!! Znakomicie to ująłeś

Pottero

Również się zgadzam xD Ale nie rozumiem ciskania się @big_army o premierę. "Polski" Dywizjon powstaje już od wielu, wielu lat, i jakoś powstać nie mógł. Premiera była wielokrotnie przesuwana, bo producent raz chciał efekty dopracować (gdzie deklaruje, że wyglądają na poziomie tych z "Dunkierki" xDDDDDDDDDDDD) a raz wypuścić filmidło w roku szkolnym aby dziecioki poszły. To teraz twórcy rodzimej produkcji stwierdzili, że w sierpniu wypuszczą, a po prawdzie to o konkretnej premierze filmu z Dorocińskim, dużo wcześniej słyszałem.... No i jak się poogląda materiały z produkcji polskiej produkcji, to raka można dostać mentalnego, gdy się słucha pana producenta i reżysera Chorwata. Wątpię by to była kwestia, "nasz" czy nie nasz film, w tym "nie naszym", operatorem jest polak a i część producentów jest polskiego pochodzenia. Więc to koprodukcja. Generalnie polscy dystrybutorzy to są janusze i mało światłe jednostki, co wypuszczają ambitniejsze i artystyczne filmy, na tydzień przed np. kolejną częścią "Listów do M" i są zdziwieni, że frekwencja słaba xD Więc wątpię aby to było zagranie nie-fair, tylko jakiś pan rodzimy dystrybutor Janusz zwęszył szansę na pieniążki i wypuszcza film, zanim ten trafi do neta...A zwiastuny i tak zapowiadają: a) w przypadku angielskiego - telewizyjne zgrabne filmidło klasy B, z efektami sprzed 20lat, które tylko u nas się puści w kinach i do Oscara zgłosi po nominację b) w przypadku rodzimego - przyzwoitego średniaka, patetyczną-bajeczkę, którego twórcy myślą, że robią nowego kinowego "Szeregowca Ryana" a w rzeczywistości, również telewizyjne filmidło klasy B.

ocenił(a) film na 6
Pottero

No tutaj popłynąłeś. To co widać w zwiastunie „Dywizjonu 303” jest naprawdę niezłe.

big_army

Co to znaczy chamsko? Jeśli ktoś wpadł na zrobienie filmu o danej tematyce to go po prostu robi i nie docieka czy w jakimś państwie ktoś wpadł na ten sam lub identyczny pomysł. Nie wiem czemu aż tak się ciskasz.

PanKracjusz

Ciskam się, bo robią to angole plus 2 czy 3 polskich aktorów na "dokładkę", żeby się polskiej publice podlizać, a ja już nie chcę, żeby ktoś za nas pisał historię

big_army

Po zwiastunie widać, że chcą historię pokazać zgodnie z rzeczywistością, więc moim zdaniem nie ma co aż tak tego przeżywać. Dorociński trzyma wysoki poziom, więc widać, że zaangażowali go ze względu na umiejętności, bo przecież równie dobrze mogliby wziąć Karolaka, Małaszyńskiego czy jakąś upadłą gwiazdeczkę z ładną buźką, by podlizać się publice.

PanKracjusz

Kurde, ale Dorociński W OGÓLE nie wygląda jak "Cobra" Urbanowicz... Ja wiem, ze to dobry aktor, ale czy od razu jak nie on to musi być przysłowiowy Karolak. Do tej roli nie pasuje. I jak robią "światowy" film to niech i efekty będą światowe. To naprawdę marnie wygląda

big_army

do kina masz wstęp wzbroniony , nie zapominaj o tym !!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
big_army

Takiego brudasa jak ty to by nikt tam nie wpuścił , za dużo sobie pochlebiasz , umyj sie bo aż przez kabel wali .....

LANC1980

Dlaczego piszesz o sobie tak brutalnie? spojrzałeś w lustro? O, to współczuję

ocenił(a) film na 6
LANC1980

Ty jesteś jakimś dzieckiem? Czy wynajętym trollem? Czy masz obsesję na temat brudu? Porypało cię?

big_army

Tak zgadzam się, bo przecież w doborze aktora do roli nie jest ważny jego talent, umiejętności aktorskie tylko to czy jest podobny od postaci w którą się wciela
w końcu kogo interesuje to czy postać będzie dobrze zagrana liczy się to żeby każdy idiota wiedział kim ta postać jest
a poza tym o co ty masz problem że dwa filmy o dywizjonie 303(NIE POMYL FILMU) wychodzą w tym samym czasie
no data premiery raczej poziomu tych filmów nie zmieni a czepiasz się jak by ,,Bitwa o Anglię" a raczej data jej premiery była spiskiem przeciwko temu lepszemu według ciebie filmowi
twoja postawa jest okropna nie dlatego że mówisz że jeden film twoim zdaniem jest lepszy od drugiego ale dlatego że ANGOLE Wpi*rdolili się w mój Zaje*isty polski film
I nie używaj słowa ANGOL bo nie powinno się tak jakiegokolwiek anglika nazywać(jeśli ma się kulturę oczywiście, a nie ból d*py o to że nie dosyć że dziadkowie tych ludzi nie pomogli nam 70 lat temu to jeszcze mają czelność wpier*alać się ich filmem w nasz
zrzucasz winę na cały kraj podczas gdy filmem zajmowało się kilkaset osób

BIRD_WAN

A może Denzela damy? Świetny, utalentowany aktor? Zgadza się? Dlaczego nie może być Urbanowiczem? Albo Cezary Żak? Albo Artur Barciś - świetni aktorzy
Angole to tak jak "polaczki" - jest to gdybyś nie wiedział określenie konkretnej części społeczeństwa angielskiego i polskiego, a nie OGÓŁU panie Mądraliński - to po 1-e!
Po drugie lubię wielu Anglików, wielu nie,
Po trzecie Angole w większości kazali Polakom wyp...ć z Anglii zaraz po zwycięstwie, Po czwarte pilotowi 303, jego ostatniemu bojowemu dowódcy baba w pośredniaku kiedy zaraz po wojnie szukał jakiejś pracy powiedziała, że jest w Anglii nielegalnie, chociaż k... samego Gallanda zestrzelił i walczył o jej grube doopsko, dzięki niemu między innymi mogła w tym pośredniaku pracować
Po piąte widziałem wiele filmów zagranicznych, w których pokazano historie Polski w sposób delikatnie mówiąc "alternatywny" i ja się na to nie zgadzam. K... dotarło???
I na koniec - ty spadłeś z księżyca czy z choinki? chcesz mi powiedzieć, że przez k... 70 lat nikt o dywizjonie filmu nie zrobił, a nagle powstają 2 i wchodzą w tym samym czasie i wg ciebie to jest PRZYPADEK???? A pisanie o premierze w 2019 i nagłe zrobienie jej w sierpniu 2018 to wg ciebie też przypadek? Uczciwe to? K... wiesz co, nie ośmieszaj się człowieku bo jesteś żałosny

big_army

Inaczej
1. nie chce się powtarzać ale to aktorstwo ma wpływ na efekt finalny a nie podobieństwo i nie miałbym nic przeciwko gdyby któryś z wymienionych przez ciebie aktorów zagrał Urbanowicza bo koniec końców to tak jak napisałeś dobrzy aktorzy są i co mnie interesuje czy są podobni do postaci którą odgrywają skoro odgrywają ją dobrze
2. Wydaje mi się że nie znając znaczenia ANGOLA ale patrząc jak wypowiadasz się o Anglikach i jaki masz ból d#py wspominając że oni nas wyrzucili z ich kraju można (nie trzeba) spokojnie wywnioskować że to jest obelga w kierunku ogółu
3. Nie zgadzasz się na powstanie filmu napinającego historię
Umówmy się dzisiaj wszystkie filmy HISTORYCZNE prawdę naginają mniej lub bardziej bo to to nie mają być dawki wiedzy a rozrywki, a jak ktoś będzie miał ochotę poznać historię to kupi książkę, czy spróbuje się dowiedzieć w inny sposób. Poza tym ja wolę ciekawy film naginający prawdę niż nudne jak flaki z olejem wypociny które trzymają się kurczowo trzymają się historii
I oczywiście nie ma tu na myśli że od razu kino historyczne musi naginać prawdę ale o tym że to ma być ciekawe a nie prawdziwe i jeśli jakiś dobry wątek/postać ma zostać wyrzucony to ch#j z tym filmem
I ponownie niekiedy warto trzymać się historii bo tam też można coś ciekawego znaleźć ale na Boga szanujmy się nikt nie musi tego robić jeśli ma inny pomysł
A to że ty się NIE ZGADZASZ to z całym szacunkiem nie powinno nikogo obchodzić.
4. Kto na tej NIEUCZCIWOŚCI straci
Ty bo mniej osób pójdzie na twój narodowy polski patriotyczny prawdziwy uczciwy film
Wiesz co człowieku skończ gadać bzdury bo robisz z czegoś takiego ogromny spisek
Myślisz że nie było nigdy w kinematografii sytuacji że filmy o podobnej tematyce miały blisko premierę
A co chcesz żeby film z Adamczykiem zarobił i żeby mieli jaja na sequel bo chcesz sobie popatrzeć na telenowelę o Polakach nie mogących znaleźć pracy w Anglii?
No i przykro mi ale to nie ja się tutaj ośmieszam

BIRD_WAN

Ty się ośmieszasz i to niestety tępotą.Sorry, ale jeżeli nie jarzysz, że polskie filmy bardzo rzadko przebijają się w świecie, i taki jak ten powinien być właśnie pod względem historycznym "clear" bo może w końcu ktoś dowie się o Polsce więcej niż "polskie obozy koncentracyjne" czy "polski holocaust" bo to jedyne, co ostatnio przebija się w światowych info o Polsce. Skoro tego nie rozumiesz, to jesteś cep ostatni i tyle. Możesz zgłosić moderatorowi że cie obrażam, ale robię to z pełną premedytacją, bo o ludziach, którzy tak PROSTEGO faktu nie rozumieją inaczej pisać nie można i to nie jest obraza, tylko stwierdzenie faktu. I rzeczywiście nie powtarzaj się z "aktorstwem" bo Adamczyk wcale nie jest gorszy od Dorocińskiego, wręcz przeciwnie, jest duuużo wszechstronniejszy i znany w świecie dużo bardziej

big_army

może dobrze że rzadko przynajmniej jest selekcja a nie każde gówno dostawałoby dystrybucję za granicę
jak by polskie filmy częściej się przebijały to byśmy się tylko osmieszali
a poza tym... no nie muszą być zgodne z historią i ja już pisałem że liczy się poziom filmu a nie jego zgodność bo nikt nie pójdzie na ch*jowy ale poprawny film tylko na dobry ale naginający historię
i trudno przy dyskusji z tobą nie powtarzać argumentów bo do ciebie one najzwyczajniej nie trafiają
np. PanKracjusz słusznie i zgodnie z prawdą napisał o premierach a ty dalej swoje
że oszuści, że osoby mające inne zdanie to dzieci
wiesz co Big_army wnioskując po sposobie twoich wypowiedzi to mogę stwierdzić sam ze nie masz więcej niż 11 lat

brawo, właśnie mnie obraziłeś nie obrażając mnie tylko stwierdzając fakty i jak rozumiem analogicznie to iż ośmieszam się swoją tępotą to też stwierdzenie faktu

a tak się składa że mniej więcej w każdej twojej wypowiedzi jest to samo+ obelgi
więc to raczej to ty jesteś tępy bo albo zapominasz co napisałeś ostatnim razem albo tępo uważasz że twoje genialne argumenty które dzielnie wklejasz do każdej wypowiedzi są bardzo dobre
I błagam to już obiektywnie można stwierdzić że Dorociński jest lepszym aktorem od adamczyka

czekam na kolejną powielona odpowiedź:)

BIRD_WAN

Tak, popisz się jeszcze "ripostami" właśnie na poziomie 11 latka. Napisałem ci czarno na białym, prościej już nie można - nie łapiesz, sorry, za czyjąś tępotę nie odpowiadam. I gdzie jest napisane, że Dorociński jest lepszy? Kto to ustala? Gdzie to "gremium", gdzie ten "komputer". Jak powiedziałem, Adamczyka ktoś przynajmniej za granicą ZNA, a Dorociński pasuje tu jak Eddy Murphy do filmu o Heydrichu

big_army

To że dorociński jest lepszy od adamczyka to można stwierdzić obiektywnie
popytaj znajomych(o ile w ogóle posiadasz i jeśli nie są ultra patriotami którzy na profilowe wstawiają kotwicę)
napisz na jakiejkolwiek grupie na fb poświęconej filmom z ankietą kto jest lepszym aktorem
a jak jesteś leniwy to sprawdź średnią na filmwebie która okej nie jest najlepszym narzędziem do porównywania poziomu aktorów a to że dorociński ma taką przewagę to coś znaczy
nie dajesz się przekonać przez osoby z tego wątku ze dorocinski jest lepszy to uświadomi ci to reszta świata
i skończ ssanie to tym że dorocinski tam nie pasuje bo nie dociera do ciebie że podobieńtwo sie nie liczy tym bardziej w przypadku tak wszechstronnego aktora( chodzi mi o dorocińskiego )
adamczyk nie jest złym aktorem ale w porównaniu z dorcińskim wypada blado

BIRD_WAN

Oczywiście, podobieństwo się "nie liczy", wiec zapytałem cie już wcześniej czy Denzel czy Jet Li - obaj świetni aktorzy, który powinien grać Dowdinga, a który Urbanowicza? czekam na odpowiedź. Poza tym fora są pełne znudzonych bezzajęciowym życiem frustratów i zawsze ze zwykłej zawiści wybiorą aktora, którego jest mniej w mediach, który nie grał w komediach romantycznych (jakby to grzech jakiś był) który rzadziej pokazuje się z kobietami etc (czyli robi to, co byście chcieli tylko "materiału braknie...") etc, więc w d... bardzo głęboko mam takie "fora", a tak w ogóle to
Dorociński jest... nudny, wciąż taki sam i tyle. Ten sam sposób mówienia, żadnych emocji, czy to Pitbull czy to Vinci więc weź się k.,... nie ośmieszaj

big_army

Zacznijmy od tego że na obu aktorów nie było by stać twórców
Poza tym ty chyba masz jakiś problem ze sobą, z chęcią bym zobaczył twoja reakcję jak jakiś Azjata czy czarnoskóry dostaje taką rolę
Wyrywał byś sobie włosy z głowy no bo
Jak to skoro film jest o Polsce to dlaczego tam nie grają Polacy
A dlaczego w hobbicie/władcy pierścieni nie grają obywatele Śródziemia tylko nędzni aktorzy z USA/wielkiej Brytanii
Albo dlaczego Antonio Banderas w trzynastym wojowniku gra araba zamiast Hiszpana
Przecież on jest z Hiszpanii i ma prawo grać tylko Hiszpanów
Więc zamknij się mówiąc o podobieństwie
Przykłady można mnożyć
To chyba trzeba nakładać do twojej głowy inaczej że dorocinski jest bardziej wszechstronny od Adamczyka
Dorocinski
Pitbull
Róża
Pakt
Głęboka woda
A teraz Adamczyk
Na dobrą sprawę miał dobrą rolę w czasie honoru czy ewentualnie grając papieża
Reszta z jego ról do tych dorocinskiego się nie umywa
No chyba że uważasz że rolę w takich butach jak
Bitwa pod wiedniem
Listy do m
Słaba płeć
Och Karol
To jest coś z czym Piotr Adamczyk może walczyć z Marcinem dorocińskim
Zresztą ty się tu ośmieszasz swoją arogancją i brakiem argumentów
Ale czego się można spodziewać skoro masz kotwiczkę na profilowym
Nikt nikomu nie zabrania patriotyzmu ale jeżeli przez ten patriotyzm jedziesz po filmie który się z wydarzeniami historycznymi nie zgadza to coś jest nie tak
Zachowujesz się jak typowy kibol w patriotycznej

big_army

Skończ pisać te żałosne pościki. W momencie, gdy ktoś cię celnie punktuje to odwracasz konta ogonem i na siłę starasz się przyjąć inną linię obrony, by nie wyjść na idiotę, a w konsekwencji z każdym postem pogrążasz się coraz bardziej...

Najpierw spisek, bo dwa filmy wychodzą w jednym czasie (nie byłeś w stanie odbić piłeczki), więc potem na siłę wciskasz temat polityki, a na końcu twierdzisz, że Adamczyk jest lepszym aktorem od Dorocińskiego, bo jest bardziej znany na świecie...Jesteś żałosny i skończ wreszcie tę karuzelę śmiechu. Adamczyk może i jest niezłym aktorem, ale jest mało elastyczny i przekonywujący w rolach komediowych. Z kolei Dorociński potrafi zagrać twardziela (Pitbull), postrzelonego głupka w komedii (Kilerów Dwóch, Show) oraz role dramatyczne. Jest w stanie odnaleźć się w każdej roli i jest w tym przekonywujący.

A odnośnie historii to po to są książki i filmy dokumentalne, by społeczność międzynarodowa się dowiedziała. Kino to kino, ludzie oczekują rozrywki, emocji, a nie tuby propagandowej. Poza tym każdy na zachodzie wie swoje i żaden film nie spowoduje, że zmienią zdanie na dany temat z dnia na dzień po jednym seansie, skoro polskojęzyczni politycy kompletnie nie dbają o piar kraju i siedzą w kącie z podkulonym ogonem, a przecież ich rolą jest dbanie o wizerunek kraju, a nie jakiegokolwiek filmu. Wbij to sobie do tego pustego łba albo najlepiej wydrukuj sobie ostatnie zdanie i powieś nad łóżkiem, bo może kiedyś skłoni cię to do refleksji i zaprzestaniesz wciskania ludziom tanich banialuk bez pokrycia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones