PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716541}

31

4,9 3 766
ocen
4,9 10 1 3766
6,0 2
oceny krytyków
31
powrót do forum filmu 31

7/10

ocenił(a) film na 7

(...) Garść defektów nie czyni nowego filmu Zombiego kulawym, a raczej świadczy o bardzo wysokim poziomie poprzednich dzieł reżysera. Jeśli nazwiemy "31" - horror udany, w znacznej mierze wolny od błędów - artystyczną potyczką, stawia to twórcę "Bękartów diabła" w pozycji mistrza horroru na miarę XXI wieku. Zombie nakręcił film, który pod koniec roku uplasuje się wysoko w notowaniach najlepszych pozycji gatunkowych. Nakręcił film pełen suspensu, straszący nieposkromionym obłędem pomysłowo rozpisanych antybohaterów, cieszący dostateczną dawką praktycznych efektów specjalnych.

Pełna recenzja: hisnameisdeath . wordpress . com/2016/09/17/in-hell-everybody-loves-popcorn-31-2016 (spacje!)

ocenił(a) film na 5
MyNameIsDeath

Film mocno pocięty. Może w wersji Nc17 będzie lepiej.

Film nie jest wysoko w notowaniach, bo zbiera przeciętne noty
Obecność 2 imdb 7,6 - moja ocena 8/10
Don't Breathe imdb 7,6 - moja ocena 8/10
Lights out imdb 6,7 - moja ocena 6/10
The Shallows imdb 6,5 - moja ocena 6/10
Blair witch imdb 5,7 - moja ocena 5,5/10
31 imdb 5,6 - mja ocena 5,5/10

Może ocenka pójdzie lekko w górę, gdy wyjdzie wersja Nc17, ale to też nie takie pewne,
bo to tylko powtórka z rozrywki po "Dom 1000 trupów"
Mam nadzieję, że dłuższa wersja też doda kilkanaście minut jak w przypadku Dom tysiąca trupów.
Pierwsze trzy filmy wyreżyserowane przez Roba Zombie wydają się lepsze.
Dom tysiąca trupów imdb 6,0 (tu polecam znacznie dłuższą o 16 minut wersje reżyserską)
Bekarty diabła imdb 6,9
Halloween imdb 6,1 (pewnie, gdyby nie było wersji Carpentera z 1978 to ten remake miał lekko wyższą notę)
Halloween 2 imdb 4,9
The Lords of Salem imdb 5,1 (trochę niedoceniany film, bo klimat mocny)

W ostatniej dekadzie tylko James Wan jest lepszym reżyserem kina grozy w Stanach od R. Zombie.
Aczkolwiek ostatnie 25 lat to wyraźny kryzys tego gatunku i obniżenie poziomu.
Bo gdzie R.Zombie do takich twórców jak Mario Bava, Dario Argento, L.Fulci,
Carpenter, W.Craven, Cronenberg, G.Romero.
Z dzieł Mario Bavy mocno czerpali azjatyccy twórcy Ringu czy Ju on Grudge.
Wydaje się, że następcą wyżej wymienionych gigantów horroru jest solidniejszy James Wan.
Aczkolwiek widać u niego, że kręci filmy w dość określony sposób i mało eksperymentuje.
Rob Zombie więcej próbuje nowych rzeczy, zwłaszcza było to widać w Lords of salem,
ale też ma swój mocno rozpoznawalny styl i tym filmem wrócił do korzeni.

ocenił(a) film na 7
returner

Zombie zjada Wana na śniadanie. Wan kręci filmy sztampowe i pod studio.

ocenił(a) film na 5
MyNameIsDeath

Jest w tym trochę racji, że azjata nie nakreślił swego stylu tak wybitnie jak
wielcy twórcy kina grozy Mario Bava, Dario Argento, L.Fulci,
Carpenter, W.Craven, Cronenberg, G.Romero tylko gra bezpiecznie :)
Styl Jamesa Wana nie różni się mocno od stylu twórców serii Ringu czy Ju on Grudge.
Jednakże filmy Wana są znacznie wyżej cenione od R.Zombie,
bo mają lepsze aktorstwo i dialogi, czy także scenariusz choćby w obu częściach Obecności.
Po drugie pan z nazwiskiem od truposzy jeszcze niczego specjalnego nie nakręcił i to jest fakt.
Po trzecie jest też rzemieślnikiem, bo kopiuje w swoich filmach coś co było już w latach 70',
a zwłaszcza w remakach XXI wieku.

Wystarczy porównać filmy obu panów
R.Zombie:
Dom tysiąca trupów imdb 6,0
Bekarty diabła imdb 6,9
Halloween imdb 6,1
Halloween 2 imdb 4,9
The Lords of Salem imdb 5,1
31 imdb 5,6

James Wan:
Piła imdb 7,7
Martwa cisza imdb 6,2
Wyrok śmierci imdb 6,8
Naznaczony imdb 6,8
Naznaczony 2 imdb 6,6
Obecność imdb 7,5
Obecność 2 imdb 7,6

ocenił(a) film na 7
returner

Mnie oceny z IMDb średnio ciekawią. Każdy ma swoje zdanie, swój gust, swoje upodobania i opiniami z internetu przesadnie sugerować się nie powinien.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones