PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838521}

355

The 355
5,1 4 858
ocen
5,1 10 1 4858
2,8 9
ocen krytyków
355
powrót do forum filmu 355

Film powinien znaleźć się co najwyżej w niedzielnej ramówce na TV Puls, ponieważ pod względem realizacji, tam jest jego miejsce. Głęboko wierzę też w to, że scenariusz w zamyśle miał być komedią i scenarzyści świetnie się przy nim bawili. Ale do rzeczy. Mój top absurdów z tego "dzieła":

-Pomimo, że agentka z MI6 zrezygnowała ze służby dawno temu, agentka z CIA musiała działać na własną rękę, a szpieg z niemieckiego wywiadu także nie mógł liczyć na wsparcie swoich przełożonych to dziewczyny w cudowny sposób, w ciągu chwili potrafiły załatwić odrzutowiec z Maroka do Szanghaju, luksusowe samochody, ubrania i biżuterię by dostać się na aukcję,
- agentka MI6 potrafiła w Maroku przez Nokię 3310 namierzyć każdego podejrzanego, a z domowego laptopa odnaleźć informację o tajnych agentach wywiadu z całego świata, lecz jak zobaczyła telefon z blokadą na kciuka TO BYŁA JUŻ BEZSILNA by go złamać. Dzięki czemu Penelopa Cruz mogła się bujać z nimi przez resztę filmu,
- Piekielnie zgrabna intryga doprowadziła nas do tego, że szef CIA maczał w całym spisku swoje palce, co zresztą pod koniec filmu będzie wyjaśnione w dwóch przepięknych retrospekcjach trwających z 15 sekund. Po tym obiecuję, że postanowicie z żenady walnąć głową w ścianę, a nie jest to nawet w top 5 najbardziej absurdalnych i niezamierzonych komicznie scen,
-Azjatka jak tylko mówiła po angielsku to wydawało się, że opluje cały ekran. Naprawdę na castingu nie było lepszego wyboru? Wyobrażacie sobie, że ktoś mówi Wam o najbardziej śmiercioniośniej broni jaką widziała ludzkość, napięcie wręcz sięga zenitu, losy świata są na włosku, a tu nagle wjeżdża britisz inglisz "psieprasiam, zzza za chwilę um-um-umrzymy". Trudno to opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy,
-Tak udane sceny walki widziałem ostatnio w MMA, kamerzysta płakał jak robił zbliżenia, a kunsztem była scena strzałów do gościa uciekającego motorówka. Żadna z 3 agentek, szkolonych w najbardziej znanych agencjach wywiadowczych nie była w stanie trafić w ściganego, ani nawet w motorówkę,
-Penelopa, która nigdy nie była w terenie, nie miała żadnego przeszkolenia z broni palnej otrzymuje broń od agentki z Deutschlandu, która wciska ją jej na siłę. Oczywiście wiemy do czego to zmierza, że jak będą się ważyły losy życia i śmierci to odda decydujący strzał. Ale i tak sposób wyrezyserowania tego to majstersztyk żenady,
-A i główna broń, czyli dysk pozwalający przejść kontrolę nad wszystkim, został stworzony przez jednego człowieka. Po wielu turbulencjach został zdobyty w 39 minucie filmu, więc logiczne byłoby go zniszczyć. Ale po co? Dopiero w finałowej scenie agentka brytyjskiego wywiadu go niszczy. Kurtyna.

Serdecznie polecam. Jako komedia to mocna ósemkę na dyszkę.

ocenił(a) film na 1
el_czukadabra

Nic tylko czekać na 356,357,358.. chyba ze moda na „girl power” się skończy.” Film o kobietach, dla kobiet, zrobiony przez kobiety” Kobiety są wspaniałe, ale nie promujecie filmów w tak infantylny sposób. Zróbcie dobry film dla każdego .Wtedy wszyscy zauważą te kobiety, które na to zasługują.

Witkaccy

Aktualnie najlepszym filmem w tym gatunku był Atomic Blonde jeśli chodzi o girl power. David Leitch przede wszystkim zna się na kinie akcji i każdy film spod jego ręki to solidne widowisko. Na spaprany scenariusz ponoć nie ma rady, ale może jego perspektywa zmieniłaby coś w produkcji 355.

ocenił(a) film na 4
el_czukadabra

To, że technologicznie jesteśmy tak daleko pozwala scenarzystom na pokazywanie nam czego to nie można zrobić za pomocą komputera czy telefonu. I nasza świadomość tego, że nie znamy wszystkich możliwości jakie daje nam technologia pozostawia szeroki wachlarz działań dla filmowców.

ocenił(a) film na 2
el_czukadabra

Taaak, zgadzam się ze wszystkim! Scena strzelania do motorówki to był moment, kiedy utwierdziłam się w przekonaniu, że ten film to żart :D

el_czukadabra

Oto świat Silnych i Niezależnych Kobiet. Wszędzie wciskamy babochłopy, które w realu stanowią ułamek procenta populacji zamiast ruszyć trochę głową i stworzyć wiarygodne, naturalne silne kobiece postacie, które będą wiarygodne, bo zobaczymy w nich nasze matki, siostry, córki, a nie agentki, które w szpilkach w pojedynkę rozwalają garnizon wojska.

ocenił(a) film na 4
Sickman185

Masz rację .Liczy się tylko świat Twardych i Patriotycznych Mężczyzn. Każdy posiadacz penisa mimo pustego móżdżku,groźnych tatuaży, cojones wielkości ziarenek maku i ego wielkości Himalajów bardziej pasuje do ról w takich dramatach psychologicznych.
Powołaniem kobiet są dzieci,kuchnia, kościół i wierna służba swemu panu.
Dzięki temu armia miękiszonów dalej będzie mogła żyć w swoim świecie tanich superbohaterów :)

ocenił(a) film na 2
clarencefilmweb

Kto cię skrzywdził?

ocenił(a) film na 4
PPS

Mnie nikt ,a kto ciebie dopytywał nie będę.Bo mało mnie interesuje czy to ksiądz po rekolekcjach czy kolega po manifestacji :)

ocenił(a) film na 2
clarencefilmweb

Dopytywała*

clarencefilmweb

Polecam "Długi pocałunek na dobranoc" - świetny przykład Johna McClane w spódnicy. Silna, niezależna kobieta a jednocześnie wiarygodna, dobrze napisana. I to KOBIETA a nie postać typowo męska tylko z innymi narządami rodnymi. I takich filmów jest wbrew pozorom całkiem sporo i nikt krytykuje ich za kobiety w głównych rolach. I można tu sięgnąć nawet pół wieku wstecz, to takich klasyków jak Aniołki Charliego, ten oryginalny serial z drugiej połowy lat 70-tych, albo jeszcze dalej, do serialu "The Avegers" z lat 60-tych ze świetną Dianą Rigg. Problem z aktualnymi produkcjami jest taki, że chcąc nam pokazać "silne, niezależne kobiety", pokazują nam coś, co kobiety ledwo przypomina.

ocenił(a) film na 3
el_czukadabra

Jeszcze od siebie dodam granat zrobiony z perfumy i wody utlenionej, który wysadził w powietrze 4 gości na 30 metrach kwadratowych. Dla mnie najlepsze dialogi to Chinki po angielsku. Dobrze, ze miałem pod ręka parasol.

ocenił(a) film na 3
el_czukadabra

Od siebie dodam, że mnie najbardziej podobał się ten chiński elektryczny skuter. Miał fajny, rasowy dźwięk silnika :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones