PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783263}

6 balonów

6 Balloons
5,4 2 319
ocen
5,4 10 1 2319
6,0 3
oceny krytyków
6 balonów
powrót do forum filmu 6 balonów

Krótki film o uzależnieniu

użytkownik usunięty

Obraz niewiele ponad godzinę, i to in plus, bo pozostawia niedosyt. W dłuższym obrazie, emocje mogłyby się rozmyć, a tak mamy esencje uzależnienia, bez zbędnych wątków dodatkowych, które mógłby rozproszyć widza.
Pokazane, to, co najbardziej istotne. Dla mnie to było jak przysłowiowe „ obuchem w łeb”, nie zdążyłam się otrząsnąć, a już by koniec. Niedopowiedziany koniec.
Film opowiada o uzależnieniu od heroiny i nie walce z tym uzależnieniem. O tym jak ciężko wyjść z nałogu. Jak nałóg wpływa nie tylko na osobę uzależnioną, ale tez naszych najbliższych, które stają się współuzależnione.
Ja jestem fanka tego gatunku.
Moim ulubionym number one w tej tematyce niezmiennie jest „Requiem dla snu”, najbardziej wstrząsający, i realistycznie pokazany problem uzależnienia
i póki, co, żaden obraz mu nie dorównał
Jednak 6 balonów jest filmem naprawdę dobrym, wart obejrzenia. Pokazuje obraz bez przekłamań. Tak wygląda uzależnienie, tak właśnie jest.
A Franco doskonale wcielił sie w ćpuna
Polecam

ocenił(a) film na 7

Hej :) Trainspotting mu dorównał :) a raczej Requiem musiałoby mu dorównać, bo T. był pierwszy - o 4 lata. Oba najlepsze w tym temacie. :)

użytkownik usunięty
marta7799

Miło Cię Marta widzieć :) Zerknęłam czy oceniłaś "Pozwól mi upaść" i widzę, że nie. Polecam. Przy tym filmie T i T2 to zabawa z Ibupromem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones