PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754623}

6 dni

6 Days
6,1 8 973
oceny
6,1 10 1 8973
6 dni
powrót do forum filmu 6 dni

Klasyczna w całym tego słowa znaczeniu opowieść o "odbijaniu zakładników". Film opowiada historię terrorystów opanowujących w 1980 irańską ambasadę w Londynie, a reżyser dokłada wszelkich starań, aby przekazać ją tak, jakby była opowiadana środkami z lat 80-tych. Pewnie dlatego dostajemy obraz statyczny, niemal pozbawiony scen akcji, z dużą starannością odtwarzający kulisy dowodzenia tak skomplikowaną operacją, nie wahający się wysunąć na pierwszy plan psychologiczny aspekt problematyki i ograniczający momenty walki do niezbędnego minimum. Mark Strong jest, jak zawsze zresztą, elektryzujący, a Jamie Bell z pewnością ociera się o ocenę "bardzo dobry".
Jestem przekonany, że żaden z miłośników dobrego, stylowo zrealizowanego thrillera nie będzie po seansie rozczarowany, bo mamy do czynienia z filmem o typowej, eleganckiej angielskiej strukturze. Kolejny raz żałuję jednak tylko jednego - że nadal brak ocen połówkowych, bo wolałbym przypisać mu "7,5".

ocenił(a) film na 7
Julian_Mach

Dzieki za opinię, gdyż mnie zachęciła i dobrze spędziłem czas. Film wart poświęconego czasu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
pawel_Contrastor

+pawel_Contrastor
Bardzo się cieszę, że moja opinia pomogła Ci podjąć decyzję i że miło spędziłeś czas na seansie. Zachęcam do zapoznania się z moimi ocenami innych filmów.

pawel_Contrastor

do obejrzenia w Polsce?

galeczek

Tak. Film dostępny jest na platformie netflix :-)

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Uzasadnij, jaka jest różnica między oceną 7 a 7,5?

Zastanów się, skoro masz problem z przydzieleniem oceny w skali 10-punktowej, to czy na pewno poradziłbyś sobie z 20-punktową?

Czy nie powiedziałbyś wtedy "szkoda, że nie ma ćwiartek, bo waham się między 7 a 7,25"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones