Film

2017 27 min.
6,2 1 972
oceny
6,2 10 1972
2 631
chce zobaczyć
6,4 8
ocen krytyków
{"rate":6.375,"count":8}
{"id":"788441","linkUrl":"/film/60+kilo+niczego-2017-788441","alt":"60 kilo niczego","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/84/41/788441/7800067.2.jpg"}
Krzysztof zostaje kierownikiem w kopalni kruszców. Pierwszego dnia pracy dochodzi do wypadku.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralneZimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

dystrybucja
M2 Films
studio
Polski Instytut Sztuki Filmowej / Stowarzyszenie Filmowcow Polskich / Studio Munka
data produkcji
2017
tytuł oryg.
60 kilo niczego
inne tytuły
Sześćdziesiąt kilo niczego (alternatywna pisownia) Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Obejrzec

  Aniusss

  Bardzo prosze jak ktos wie gdzie go obejrzec? Najlepiej w necie

 • Do obejrzenia w Cinema city

  Jeffrey89

  Film obok innych shortów do obejrzenia jutro w Cinema City w ramach pokazow krótkometrazowek. Apeluję o chodzenie do kina na dobe polskie filmy, a w tym zestawieniu takie znajdziecie.

  6
  • Bycie przyzwoitym jest kosztowne

   Agatonik ocenił(a) film na 7

   i naprawdę trzeba odwagi, silnego kompasu moralnego aby nie ulec strachowi, szantażowi, groźbom. Pewnie jak siedzi się na kanapie łatwo wydawać oceny i z lekkością mówić, co samemu by się zrobiło. Nie wiemy tego, dopóki nie znajdziemy się w takiej sytuacji. Dlatego na szacunek zasługują ... więcej

  • Świetna kreacja Grabowskiego...

   dzyniu88 ocenił(a) film na 4

   który wpadł na kilka minut, ale zaostrzył sytuację jeszcze bardziej. Do samego końca trzyma w napięciu. Super przejmująca historia, może końcówka lekko nie pasuje do całości, ale i tak broni się bo naprawdę jest odpowiedni klimat wykreowanego napięcia.

  • Gdzie kręcono

   aterson

   Może ktoś wie?