Tomasz Schuchardt 

7,8
31 068 ocen gry aktorskiej
Tomasz Schuchardt
Tomasz Schuchardt urodził się 18 września 1986 roku w Starogardzie Gdańskim, w rodzinie o korzeniach niemieckich. Nie był zdecydowany, którą wyższą szkołę teatralną wybrać (miał do wyboru warszawską i krakowską, "Łódzką Filmówkę'" odrzucił, bo nie czuł się przygotowany do gry na szklanym ekranie). W końcu postawił na Kraków ze względu na teatralne aspiracje - według niego Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego mogła mu pozwolić rozwijać się w tym kierunku. 
Stworzył kreacje m.in. w: ''Misji Afganistan'', "Yumie", "W imię...", "Wymyku", ''Chrzcie'' i ''Jesteś Bogiem''. Za dwie ostatnie został uhonorowany indywidualnymi nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (w 2010 i 2012 roku). W 2013 r. otrzymał także nagrodę dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Plus Camera" 
w Krakowie (rola Wojciecha Alszera w obrazie "Jesteś Bogiem"). 
Również kariera teatralna, którą związał z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, została doceniona przez krytyków paletą wyróżnień, min. Nagrodą im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach dramatycznych za rolę Jakuba 
w spektaklu "Bramy raju" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej oraz III nagrodą za rolę Eugeniusza Siergiejewicza Dorna w przedstawieniu dyplomowym PWST 
w Krakowie pt."Mewa".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 września 1986

miejsce urodzenia: Starogard Gdański, Polska

wzrost: 178 cm

Orzeł
Zdobył Orzeł, 5 innych nagród oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
podcast

TOMASZ SCHUCHARDT: zawsze lubiłem Mietczyńskiego

żona Kamila Kuboth (od 02.05.2015), córka (ur. 01.2017)
W 2009 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
W 2012 roku wystąpił razem z Agnieszką Więdłochą w teledysku do utworu "Under My Streets" grupy Cochise, której wokalistą jest Paweł Małaszyński.
Wystąpił w następujących kampaniach reklamowych i społecznych:
- 2013 r. - kampania społeczna Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej promująca świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży pt. "Skrytykuj";
- 2015 - 2016 r. - kampania reklamowa Orange Polska pt. "Przenieś numer do Orange", "Środy z Orange", "Co zrobią razem" i "Nielimitowane gatki".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale teraz, (2022 r., 13 lat po studiach), przez swoją tusza wygląda o pokolenie starzej od rówieśników. Powinien o siebie zadbać co nieco. Oglądam "Głęboka wodę" i jego kumple wyglądają przy nim jak małolaty.

Zapada w pamięć, wyróżnia się na ekranie i co najważniejsze - potrafi grać

No wreszcie pojawił się młody aktor który umie grać i sprawia że chce się jego GRĘ oglądać,a nie tylko ładną buzię. Ma chłopak charyzmę,jest "jakiś" a nie "byle jakiś".

Biorę na męża

To i ja dodam swoje 3 grosze - IMO wygląda jak Dane DeHaan.:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones