PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005986}

65

4,7 14 657
ocen
4,7 10 1 14657
3,2 11
ocen krytyków
65
powrót do forum filmu 65

Ten film to bajka, ale ogląda ją się nader dobrze. Dziwią mnie aż tak nieskie oceny dla tego obrazu. Nie jest żadna rewelacja, ale za to całkiem porządny film przygodowy z elementami s-f (w tej kolejności, bo jednak walka o przetrwania na Ziemii za panowania dinozaurów stoi na miejscu pierwszym). Rozwalają mnie jednak komentarze urągające "hybrydom" dinozaurów. Przecież nasza wiedza o ich wyglądzie to nic innego jak symulacje zaawansowanych programów graficznych na podstawie znalezionych kości, szkieletów i ewentualnie innych części ich ciał (jak pióra, pazury i zęby). Na 100% nie możemy być pewni czy nasze wyobrażenia i to, co naukowcy "poskładali do kupy" to rzeczywisty ich obraz sprzed dziesiątek czy setek milionów lat. Z drugiej strony, gdyby te gady wyglądały toćka w toćkę jak te w Jurassic Parku to by jad się lał z nieba, że monstra zerżnięto z obrazu Stevena Spielberga:P Podobnie jest z innymi elementami tego filmu. Przecież już po zapowiedzi było widać, że nie będzie tu udawania czegokolwiek i silenia się na nie wiem jak ambitne kino. I raptem wychodzi film, naprawdę niezły film, o walce człowieka w obliczu niesprzyjających warunków i chęci przeżycia za wszelką cenę i jest yebany przez krytyków, bo...no właśnie czegóż oni oczekiwali? Bo ja naprawdę za bardzo nie rozumiem..A tak wychwalany pod niebiosa Adam Driver może też czasami mieć ochotę zagrania w kinie akcji jak to zresztą już zrobił przy okazji nowych odsłon Gwiezdnych Wojen.
Aaa i jeszcze jedno. Ten film jest na pewno 100 razy lepszy od podobnego tworu, który powstał znacznie wcześniej. Chodzi mi o filmidło z dwoma panami Smith w głównych rolach. O tamtej siece naprawdę wolałbym zapomnieć, że ją widziałem...
Reasumując "65" to całkiem przyjemny, przygodowy film s-f, z dobrym tempem akcji generującym całkiem niezłe emocje i naprawdę dobrze zrobionymi dinozaurami. Ja jestem zadowolony z seansu i zastanawiam się czy nie powinien dać 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones