PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497039}

7 dni

Les 7 jours du Talion
6,3 2 903
oceny
6,3 10 1 2903
7 dni
powrót do forum filmu 7 dni

Jak w temacie ... 1 na Tak

ocenił(a) film na 9
Kapitanos

TAK,bo pedofilia w PL jest, była i bedzie- a kary z ato przestępstwo wcale nie są takie wysokie. Facet wychodzi z wiezienie, gdzie pewnie mu utrudniano życie, wyjezdza z rodzinnego miasta i żyje sobie dalej do momentu gdy nie wpadnie na kolejnym gwałcie. Nie ma nad takimi ludzmi nadzoru :////

ocenił(a) film na 8
nb50

czyli mamy już 2:0
wydaje mi się że jest dokładnie tak jak mówisz.
Warto zobaczyć także Symetrie.

ocenił(a) film na 8
Kapitanos

3:0. Film chyba zainspirowany działaniami Drasiusa Kedysa z Litwy. Również po podobnych wydarzeniach nie siedział z założonymi rękoma, tylko wziął sprawy w swoje ręce.
A ja polecam film dokumentalny,krótki,ale dosadny. Gdzieś można go obejrzeć w sieci na pewno bez ściągania, a nazywa się 'Nie sąd cię skarze pedofilu'.
Prywatnie uważam to za najohydniejszą ze zbrodni.

ocenił(a) film na 7
jovus

NIE, 3:1

Velicius

tak! 4:1

ocenił(a) film na 5
nb50

Nie wiem jak w kanadzie, ale u nas wyroki dla pedofili są wysokie, a gdy w końcu taki delikwent wyjdzie (o ile w międzyczasie nie powieszą go na kracie) to jest wrakiem psychicznym i raczej nie byłby zdolny do powtórki z rozrywki.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 5
pretendent

Nie 6:2. Od karania ludzi są sądy i więzienia, a nie zrozpaczeni tatusiowie z żądzą krwi, tym bardziej że w więzieniu pedofila czeka o wiele większa kara niż w tym filmie.

arkasatana

6:3 nie
widzieliście co się działo z ojcem w trakcie znęcania się nad pedofilem/zabójcą, on znęcał się przy okazji nad sobą. prawda jest taka, że na pewno 'normalny' człowiek nie jest w stanie znieść czegoś takiego, i pewnie po jakimś czasie po prostu by popełnił samobójstwo

ocenił(a) film na 10
arkasatana

7:3 tak
Gdzie Ty człowieku widziałeś wysokie kary dla pedofili...? :/
A jeżeli twierdzisz, że po wyjściu z więzienia nie popełniają więcej zbrodni na tym tle, to pokazujesz tylko jakim ignorantem w tym temacie jesteś...
Prawda jest taka, że polskie prawo robi ze zbrodniarzy ofiary... I to się tyczy nie tylko pedofili...
Pozdrawiam

piotr_suski

8:3 TAK

ocenił(a) film na 5
piotr_suski

Nawet jeżeli popełniają zbrodnię znowu, to oznacza że należy zmienić prawo a nie torturować ludzi :], parę dni tortur to nic wobec wielu długich lat pośród szarych murów oraz morderców i złodziei którzy pedofilów nienawidzą. Mniej wysiłku i konsekwencji kosztowało by zbieranie podpisów pod petycję w sprawie zmian prawnych, lub promocja własnych posłów.

ocenił(a) film na 7
arkasatana

Nie życzę sobie, żeby tacy ludzie żyli sobie za pieniądze podatnika. Taki pedofil sam powinien wiedzieć, że jest coś z nim nie tak i powinien zgłosić się po pomoc do specjalistów. Natomiast gdy popełnia zbrodnie na dzieciach to jedynie wchodzi w grę likwidacja takiego osobnika. Taki zbrodniarz jest świadom tego, że robi źle i jeszcze ma z tego tytułu ogromną satysfakcję. Powinno się przywrócić stanowisko kata czyli osoby przygotowanej do tego zawodu. Trzeba pamiętać, że oni nie zabijają tylko jedno dziecko. Oni wyrywają całą gałąź z drzewa genealogicznego z niepowtarzalnym kodem genetycznym. Popieram to co zrobił główny bohater ja bym pewnie zrobił to samo ale punkty sobie sami podliczcie bo nie bawią mnie takie zabawy.

arkasatana

Mylisz się. Pedofile w więzieniu są odizolowani od innych więźniów, bo wiadomo co by się z nimi stało.

ocenił(a) film na 9
Kapitanos

na początku jeszcze, przyznam się szczerze, byłem za tym ojcem, żeby tamten dostał to, na co zasłużył... ale potem była to już przesada...

Kapitanos

Nie. 8:4
Tzn. nie popieram sposobów torturowania. Ja zrobiłabym to inaczej. Nie potrafiłabym wyrządzić komuś nieodwracalnej krzywdy fizycznej ani zabić, ponieważ nie popieram myślenia typu "nie toleruję zabijania, więc zabiję". Uwazam że mógł go o wiele mocniej i dłużej gnębić psychicznie. Fizycznie też, ale bez trwałego okaleczenia.

Sighma

Popieram, ale ja pewnie dluzej z kolesiem bym sie pobawil i zostawil go zywego ale ciezko okaleczonego do konca zycia. Szkoda tylko ze zniszczyl sobie zycie tym aktem zemsty.

shen16

tak

ocenił(a) film na 7
Kapitanos

TAK!! 11:4
ale jak dla mnie to słabo go trochę skatował. Ale na początku z kolanem to zrobił bym to samo, ostatnie 2 dni powinny być bardziej hardkorowe:)

Kapitanos

W zasadzie i tak i nie.
Tak dla własnego wyładowania negatywnych emocji, ukazania w przybliżeniu sprawcy jaką krzywdę wyrządził, gdyż poprzez wyrok sądu nie odczuł by tak dotkliwie i 'namacalnie' okrucieństwa jakim sam zaserwował. Być może nie aż tak ciągnące się tortury (w zależności od indywidualnych potrzeb) aczkowiek uwieńczone całkowitym zgonem zbrodniarza ponieważ nie warto pozostawiać przy życiu po pierwsze wielokrotnego recydywisty (sam przyznał że to nie był jego 'pierwszy raz') a po drugie gdy delikwent po czasie dojdzie do siebie może go nadejść ochota zemsty za krzywdy i tortury poczynione przez zdenerwowanego rodzica, wg. mnie darowanie życia jest niepotrzebnym ryzykiem.
Z drugiej strony nie, gdyż jako normalny i zdrowy człowiek aby w pełni odpłacić tego typu dewiantowi musimy stoczyć się na jego poziom a czasem nawet niżej, po czym trudno się pozbierać i powrócić do normalności gdyż odpłacając w ten sam sposób stajemy się takimi samymi potworami, a to jest niebezpieczne i myślę iż to było główne przesłanie tego obrazu.
Ostatecznie tak czy nie, nie można jednoznacznie określić gdyż na całokształt składa się wiele pomniejszych, indywidualnych i ukrytych czynników, których zmienne potrafią przemodelować sytuację pokazując ją w zupełnie innym świetle, wykańczając różnorakimi skutkami.

OffSystem

NIE! A w więzieniach powinno się karać i resocjalizować a nie tylko karać. Niektórzy z poprzedników ( mam nadzieję , że to tylko takie żarty) wypowiadali się tak jakby tylko czekali na okazję , żeby kogoś móc torturować, znęcać się psychicznie co oznacza , że nie różnią się w dużej mierze od oprawców różni ich tylko przyczyna ( choroba psychiczna- zemsta), chore.
Nie wiem jakbym się sam zachował osobiście w takiej sytuacji, jednak nie wydaje mi się , żebym się pastwił , może w jakimś totalnym amoku zakończył bym jego życie ale w szybki sposób.
Pedofilów KASTROWAĆ!
11:5

huta42

NIE. Zgadzam się z huta42, powinno się ich kastrować. Bruno nie dość, że zniszczył sobie życie, to jeszcze wcale nie sprawiło mu to satysfakcji ani nie ulżyło. Nie można na przemoc odpowiadać przemocą.

ocenił(a) film na 8
Kapitanos

pewnie że TAK, koleś stracił jedyne dziecko, i co teraz ma zrobić .... ? takich skur*****ów powinni zabijać !!!!

ocenił(a) film na 5
spoOn_6

TAK !!!!!!!!!!
Zabić wszystkich pedofili - bez litości.

filmowiec_2

Nie. Bestialstwem bestialstwa się nie pokona. Oba czyny są równie odrażające.

użytkownik usunięty
Kapitanos

Dużo ludzi bez namysłu mówi że tak, ale nikt nie jest wstanie tego wiedzieć. Ja myślę że bym tego nie zrobiła (może dlatego bo jestem kobietą), nie byłabym zdolna do takiej brutalności. Myślę też po co? By trafić za kratki? Z początku czuje się chęć zemsty, ale w ten sposób torturować, to może tylko zwierze, a nie człowiek. To już było szaleństwa. Bruno trafił za kratki i to zdarzenie, będzie go męczyło do końca życia. Po latach czy mięsiącach stwierdzi: co ja dobrego narobiłem? Sam jestem potworem. Tylko zmarnowałem sobie życiwe. A mogłem być teraz ze swoją żoną, próbując zacząć od nowa.

użytkownik usunięty

Ale mnie niektórzy dziwią tu pedofil zabija dziecko spoko ale jako ktoś robi mu to samo to jestescie zszokowani,nie bylo doktorowi z tym dobrze ale rownie dobrze nie byloby mu dobrze jakby ten zwyrodnialec trafil do wiezienia lub co gorsza do kliniki takich ludzi nie nalezy zalowac trzeba ich tępić w najmozliwsze sposoby jak beda mieli okazje znowu zabiją dziecko jedna kara śmierć

użytkownik usunięty

brzydzicie mnie obchodzi was oprawca a nie dziecko tacy ludzia co krzywdza dzieci nie mają prawa żyć i żadne katusze nie są dla nich zbyt wielkie

użytkownik usunięty

Tylko pedofilów? A może też normalnych gwałcicieli, zabójców, zoofilów, wszystkich "skrzywionych" torturujmy?
Ehe... A robiły by to osoby perwersyjne, równie chore, psycho. Nikt normalny, tylko też szaleniec (nikt inny nie byłby w stanie). Ciekawe rozwiązanie, ciekawe...

Odpowiedz mi dlaczego masz postawę: "Nie toleruję torturowania, więc będę torturował"? "Nie toleruję zabijania, więc będę zabijał"? Zastanów się nad odpowiedzią, nie pisz byle czego.

użytkownik usunięty

"pedofil zabija dziecko"

A niepedofil zabijający dziecko, mężczyznę, kobietę? To co? Różni się jakoś? Zabójca to zabójca, czyn jest tak samo godny pogardy. A torturując, zabijając takiego człowieka, sam się nim stajesz ;p

To tak jak z tymi naklejkami na tylnych szybach niektórych samochodów: Uwaga, z nami jedzie dziecko.
Staruchy do piachu?

użytkownik usunięty

Dziwią mnie ,że bardzie obchodzi was oprawca niż te dziecko . Zal wam jest tego pedofila , a jego córki już nie ?
A u nas są za małe kary i raczej l taki człowiek w wierzeniu się nie zmieni .

użytkownik usunięty

ja jestem na tak

ocenił(a) film na 6
Kapitanos

z porwaniem tej kobiety do przesadził. Może sie sam mścić jak sobie tylko chce ale nie moze do tego zmuszać innych.
Pedofil był złapany i za zabójstwo dostałby wysoki wyrok. Bruno generalnie zniszczył sobie życie zyskując wątliwą satysfakcję z torturowania i okaleczenia zwyrodnialca.

Kapitanos

Absolutnie TAK!!!!!

Kapitanos

TAK!!!
do tego gwałt przez słonia żeby bydle wiedziało jak ma mały z dużym

smihu

Tak! Powystrzelać wszystkich pedofilów! Jak można skrzywdzić tak dziecko! W głowie się nie mieści jak bardzo trzeba mieć zagiętą psychikę. I nie tylko ich, wszystkich gwałcicieli powinno się tępić. Ale pedofilia jest o tyle odrażająca, że dziecko, niewinna istotka zostaje nagle tak bestialsko wykorzystana. Rzygać się chce, jak się słyszy, że w Polsce takich zwyrodnialców się nie zabija, tylko dożywotnio siedzą w ciepłym więzieniu, mają gdzie spać, srać, żrą i oglądają telewizje, po prostu żyją niemal normalnym życiem. I uważam, że wszystkich gwałcicieli powinno się zabijać ale nie humanitarnie, bo to nie ludzie, to potwory, powinno się im zadawać taki ból, jaki oni zadają ofierze. Hammurabi miał słuszność.

ocenił(a) film na 10
Kapitanos

nie bedzie ta k*rwa jadla przy blacie niech zre w kiblu !!!

Kapitanos

jak najbardziej tak!!! ja bym się tak znęcała 7 miesięcy a nie dni. Jak można krzywdzić w ten sposób bezbronne dzieci....Dla mnie pedofile to nie ludzie.

ocenił(a) film na 2
ulinexxx

TAK po stokroć. Uważam, ze pedofile powinni być surowo karani, a pedofile-mordercy zabijani bez sądzenia.

ocenił(a) film na 6
Kapitanos

Prawda jest taka, ze przestępcy karano dawniej w starożytności i średniowieczu: biczowanie, chłosta, kamieniowanie, krzyżowanie. Dzisiaj co najwyżej to się ich odizolowuje od społeczeństwa i to jeszcze w większości przypadków na zbyt krótko. Taki morderca siedzi sobie w wiezieniu, w ciepełku ma jedzenie, telewizje, mnóstwo kolegów i nie musi się o nic martwic np. czy mu starczy do pierwszego, bo wszystko ma za darmo. I to ma być kara? To jakaś kpina. Wielu uczciwych ludzi ma dużo gorzej od nich. 25% polaków żyje w biedzie. Im większa rodzinę założysz tym większa biedę będziesz klepał. I gdzie tu sprawiedliwość? Prawda jest taka, ze taki przestępca po odbyciu "kary" wychodzi i najczęściej dalej robi to samo, aż znowu nie wpadnie i znów go zapuszkują. Jaki to ma wiec sens?

Co do filmu to po części popieram to co zrobił Bruno, chociaż przyznaje, ze sam nigdy bym się na to nie odważył. Nie rozumiem tylko dlaczego go nie zabił? Dla takich jak ten pedofil nie powinno być litości. My będziemy się mad nimi litowali a oni dzięki temu będą gwałcić i zabijać kolejne dzieci. Niestety muszę z przykrością stwierdzić, ze dzisiaj prawo stoi po stronie przestępców, a nie ofiar. 15 - 25 lat w ciepłym wiezieniu dla takiego bydlaka to jakaś kpina. Takich to powinno się eliminować.

P.S. Dalem 6/10 właśnie dlatego, ze go nie zabił. Strasznie mnie to wkurzyło i nie rozumiem jego decyzji.

użytkownik usunięty
Thomas_J

Mnóstwo kolegów w więzieniu? W kiciu nie ma prawdziwych przyjaźni, zdarzają się one bardzo rzadko, samo sranie w obecności kolegi musi być bardzo przyjemnym doświadczeniem - ale to tak na marginesie. Wiele z nich żyje niespokojnie, bojąc się o swoje życie.
Za dużo filmów, oto co robi z ludźmi...

ocenił(a) film na 6

Znawca się znalazł. A skąd Ty możesz wiedzieć jak jest w wiezieniu. Byleś tam czy co? Pedofile w kiciu może i maja przesrane, ale to według mnie wyjątki. Nie wydaje mi się żeby oni się tam nawzajem wyrzynali, raczej organizują się w grupy, które maja własną hierarchie.

użytkownik usunięty
Thomas_J

A skąd Ty możesz wiedzieć, byłeś w więzieniu, Kevinie? ;) Różnie to bywa, ale nie powinno się twierdzić, że im się tam podoba, że nie jest to dla nich kara, że podoba im się siedzenie w celi, gapienie się w cztery ściany, przebywanie z osobą, lub osobami, których to oni sami z sympatii nie wybrali by dzielić pokój. W końcu życie im przemija, lata lecą, tracą je w takich miejscach.
Nie jest to sielanka, przyjemność, w końcu są odizolowani, zamknięci. A co do "wyrzynania", nie chodzi mi o to, źle się wyraziłam, chociaż i takie rzeczy zdarzają się w ciupie, gdy w zamknięciu przebywają najgroźniejsi mordercy.
Co do kamieniowania, biczowania, krzyżowania które wymieniłeś, to chyba nie chciałbyś. by takie wymierzanie sprawiedliwości przybyło do Europy?
Przestępcy po odsiedzeniu wyroku, dalej "robią swoje", łamią prawo, to prawda. Prawda także, że PL prawo to żenada, ale np. pedofilia to zaburzenie seksualne, a nie orientacja seksualną. Więc, takie skrzywienia można leczyć, tylko jakoś nikt się za to nie bierze... Wypuszcają takich szybko i jeszcze nikt ich nie leczy, masakra.
Poza tym, myślisz, że jednorazowe biczowanie jest gorsze od powiedzmy, roku w więzieniu? ;) Rok z życia stracony, a rany po chłoście się zagoją w tydzień ;)
Nie jestem zwolenniczką kamieniowania czy palenia na stosie.. Moim zdaniem kary powinny być bardziej rygorystyczne. Np. za gwałt na dziecku 25 lat, na kobiecie, 15-20. Tak ja uważam.

Dexterka, pocztę sprawdź. U góry, prawy róg.

ocenił(a) film na 6

Według Ciebie wiec wiezienie jest najlepsza kara. Opowiem Ci wiec jeden przykład z życia wzięty, z polskiej rzeczywistości.
Wczoraj w faktach mówili o tym jak złapali przestępce o pseudonimie "łomiarz", który napadał na kobiety na ulicy zadając im cios łomem w tył głowy z znienacka, a następnie okradał je, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na używki: alkohol, papierosy itp. W ten sposób napadł na 26 kobiet, z czego cztery w wyniku tych napaści zmarły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze powodem dla którego policja nie mogla go szybko złapać było to, ze on odsiadywał kare a te napady dokonywał w czasie przepustek. Kare odsiadywał za wcześniejsze napady na kobiety. I gdzie tu sprawiedliwość. Ile jest przypadków w polskim wymiarze sprawiedliwości, gdy morderca wychodzi z wiezienia po odbyciu kary i znów kogoś zabija. Ile jest przypadków kiedy morderca dostaje 5 do 8 lat wiezienia podczas gdy za samo fałszowanie pieniędzy można dostać 25 lat.

Co do pedofilii piszesz, ze to "zaburzenie seksualne" i ze można to leczyć. Nie zgadzam się nie ma skutecznej metody leczenia tego według mnie groźnego dla społeczeństwa zboczenia. Zamkniecie na dwa lata takiego w szpitalu i poddanie kuracji nic nie da, bo on wyjdzie i dalej będzie robił to samo i nikt mnie nie przekona ze można to leczyć, a już na pewno, ze jest to wyleczalne w 100%. Po za tym taki pedofil na pewno nie przyjdzie do takiej placówki i nie powie "hej jestem pedofilem niech ktoś mnie wyleczy zanim będzie za późno". Moim zdaniem takich to trzeba odizolować na stale od społeczeństwa, a jak dopuścił się już gwałtu i morderstwa na dziecku to najlepiej odstrzelić.

Jednorazowe biczowanie może i nie jest lepsze od roku wiezienia, ale od roku, czy dwóch w zawieszeniu już na pewno tak. A takie wyroki często padają w przypadku np. kradzieży, a czasami nawet w przypadku zabójstwa jeśli występują tzw. szczególne okoliczności łagodzące. tak jakby zabójstwo można było czymś usprawiedliwiać 9 nie chodzi mi oczywiście o obronę własną lub kogoś).

ocenił(a) film na 6
Kapitanos

Mariusz Trynkiewicz wyjdzie za dwa lata. Największa farsa wprowadzenia moratorium z '88 r. Podobały mi się słowa matki ofiary z filmu "The Tortured": "Nie chcę żeby jadł, oglądał tv, walił konia". Kara śmieci i to bolesna. Powinni ginąć tak jak ich ofiary.

ocenił(a) film na 8
Kapitanos

T A K !!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones