PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}
plakat filmu 9

9

7,4 57 812
ocen
7,4 10 1 57812
6,0 19
ocen krytyków
9

Kiedy 9 (głos Elijaha Wooda) pierwszy odzyskuje przytomność, znajduje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem wytępienia ocalałych. Pomimo bycia neofitą grupy, 9 przekonuje innych, że kryjówka nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy, jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.

p_sas
opis użytkownika

W niedalekiej przyszłości wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwracają się przeciwko ich użytkownikom i wywołują przewrót, w którego wyniku ludzkość zostaje zdziesiątkowana. W ostatnich dniach przed katastrofą tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek, które przetrwają apokalipsę. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, przejawia talenty przywódcze, dzięki czemu zbiera koło siebie grupę kilku innych lalek. Ta nietypowa miniaturowa armia pod wodzą tytułowego bohatera musi wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii.

opis dystrybutora dvd

Oto kolejny film produkcji Tima Burtona, twórcy takich filmów jak np. Edward Nożycoręki i Charlie i fabryka czekolady
Przenieśmy się w przyszłość. Ziemia została zniszczona w wyniku wojny ludzi z maszynami. Jedynymi w miarę inteligentnymi postaciami poruszającymi się po zrujnowanym świecie są maszyna-potwór oraz kilka szmacianych lalek. Jedną z nich jest 9. Za jego sprawą budzi się straszna maszyna, źródło zniszczenia. 9 staje się inicjatorem działań, mających na celu pokonanie potwora. Przyszłość cywilizacji zależy teraz od 9-ciu szmacianych laleczek.

Mada_gringo
opis użytkownika

Film wyprodukowany przez Tima Burtona ("Gnijąca panna młoda", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street") i Timura Bekmambetova ("Wanted - Ścigani"). Pełna wersja historii zapoczątkowanej przez nominowany do Oscara krótkometrażowy film Shane’a Ackera pt.: "9".

W post apokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Na życie laleczek czyhają siejące zagładę, drapieżne kreatury nowego świata.

opis dystrybutora kina