PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 059
ocen
7,4 10 1 58059
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Czy wy też odnosiliście wrażenie, że film dużo lepiej by się prezentował gdyby został wykonany
tradycyjną animacją poklatkową? Zdecydowana większość bohaterów była rozmiarów lalek
Barbie i zostały zbudowane z różnych śmieci pochodzących od przedmiotów codziennego użytku,
więc to doskonały patent na technikę stop motion, tym bardziej, że technika cyfrowa jaką
posługiwali się twórcy tego filmu nie była najbardziej dopracowana- mam tu przede wszystkim
namyśli tekstury pozbawione głębi, oraz najwyższej rozdzielczości (doskonale widać to w zbliżeniu
"szmaciaków").

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Coś za coś - animacja poklatkowa ma to do siebie, że jest mniej płynna i bardziej czasochłonna, a co za tym droższa od komputerowej. Animacja poklatkowa przetrwa już raczej tylko jako ciekawostka.

KKKapril

Nie jezeli tworcy naprawde przylozyli by sie do roboty. Animacja poklatkowa jest rzadsza, ale przy tym bardziej wyjatkowa, posiada w sobie urok ktorego nie znajdzie sie w CGI, na pewno lepiej wplynal by na klimat filmu.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Kwestia gustu, ale dla mnie film straciłby wtedy właśnie swoją "płynność" i nie mówię o fps, ale o fabule i akcji, wiele scen by zwyczajnie nie wyszło, nie wyglądały by tak dobrze...

A_Master_of_Disaster

To co najlepiej pamiętam z tego filmu to klimat, realia, design oraz pomysł. Sceny akcji można obejrzeć w wielu innych filmach (w tym również animowanych), na dodatek tutaj nie było ich jakoś bardzo dużo. CGI mnie drażniło, ponieważ jak wspomniałem nie było doskonałe (widoczne tekstury), a materiały z jakiego zostali wykonani bohaterowie, aż kusi o obranie sugerowanej prze ze mnie drogi.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Ja również, stąd tak wysoka ocena dla animacji, niemniej moim zdaniem ciężko by było osiągnąć to samo przy użyciu modeli, choćby mimika, niełatwa sztuka oddać to samo za pomocą kukiełek.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Tak po prawdzie to właśnie tak sobie ten film wyobrażałem przed jego obejrzeniem. Jako animację w stylu Koraliny, z postaciami w stylu Sackboy'ów. Po seansie pozostał trochę niedosyt, gdyż (IMHO) mogło być jeszcze lepiej.

użytkownik usunięty
szmyrgiel

To by była masakryczna robota :P Oddanie tej maszyny w animacji poklatkowej byłoby chyba najtrudniejsze.

ocenił(a) film na 9

Oczywiście, że animacja poklatkowa jest niesamowicie czaso- i pracochłonna, ale przy odpowiednim wysiłku efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mam podobne przemyślenia co autor tematu, myślę że to wspaniale wpłynęłoby na postrzeganie filmu.
I nie zgadzam się z KKKapril, że animacja poklatkowa przetrwa tylko jako ciekawostka - wystarczy spojrzeć na produkcje Burtona, które odniosły ogromny sukces, mimo że wydawałoby się, iż wyżej wymieniona przestała być potrzebna kiedy tylko powstały komputery zdolne do tworzenia efektów specjalnych.

użytkownik usunięty
lily_vampire

Racja. Wysiłek i serce wystarczą by stworzyć coś epickiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones