PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 090
ocen
7,4 10 1 58090
6,0 19
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

(spoiler)

Byłem pewny niemal na sto procent, że ostatecznie cała "dziewiątka" zostanie wessana przez Maszynę i tym sposobem, jak mówił doktorek, Maszyna zyska ostatnie ogniwo niezbędne jej do czynienia Dobra na Ziemi, czyli ludzką duszę. Byłby to smutny koniec dla sympatycznych szmacianek, ale nadzieja dla wyższej inteligencji (reprezentowanej tu przez duszę doktorka i możliwości Maszyny) na ponowne odrodzenie się.
Zamiast tego częśc szmacianek pracuje na lepszą przyszłośc, a częśc fruwa wolna od swoich szmacianych powłok w Niebiosach... No, sam nie wiem. :|

ocenił(a) film na 8
iacob

Zgadzam się z Tobą w 100%, obawiałem się zakończenia w stylu "żyli długo i było im zielono". Niestety, biologia musiał zwyciężyć. Logicznie Maszyna miała większe szanse zbudowania nowej Utopi na zgliszczach ludzkiej cywilizacji. Absorbując wszystkie 9 fragmentów duszy profesora Maszyna stałaby się Demiurgiem (świadomy przyczyn upadku człowiek) nowego świata, tworząc quasi-mechaniczne życie, które prawdopodobnie podlegałoby prawom ewolucji, samodoskonalenia i ustawicznego rozwoju. Może życie oparte na żelazie, byłoby mniej podatne na autodestrukcyjne zapędy niż życie oparte na węglu.
Jednak koło historii znów wykona pełny obrót, silniejszy zabije słabszego, ten co ma dużo, będzie chcieć jeszcze więcej. Wojna to pokój. Tak na wieczność.

ocenił(a) film na 7
iacob

zakończenie bylo swietne. jedyny naprawde dobry aspekt filmu. Nie wiem czy skumaliście, ale tam w tych kroplach wody byly bakterie. Chodziło o to że świat odrodzi się na nowo. i To dzieje się tuz po slowach "mijmy nadzieje ze nowy świat bedzie lepszy " czy cos takiego.

ocenił(a) film na 6
mattwasiak

Bakterie w kroplach wody musiały mi umknąc, ale mimo wszystko obstaję przy swoim :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones