PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 067
ocen
7,4 10 1 58067
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Czy 9 oddaje symbolikę apokalipsy biblijej? co sądzicie?

ocenił(a) film na 10
Dimo

Jeżeli chodzi o tytuł to dziewięć jest od imienia głównego bohatera. Ale
dlaczego główny bohater tak się nazywa to nie mam pojęcia.

alijons

no wlaśnie. i mnie się od razu kojarzy objawienie biblijne Jana: zapowiedź apokaliptycznej zagłady ludzkości, tylko w innym wykonaniu. a może właśnie tak będzie ;p

9:1

ocenił(a) film na 10
Dimo

Mogę się mylić, ale chyba ludzkość w tym filmie została wyelminowana przez
roboty, które sama tworzyła.

alijons

niewątpliwie :)
chodzilo mi o pewne porównania i odwzorowania :)

ocenił(a) film na 10
Dimo

To ja z tobą o tym nie porozmawiam, bo za młoda jestem żeby coś dokładniej
o apokalipsie Jana wiedzieć

ocenił(a) film na 7
alijons

poprostu ogarnij bilbie zmiast bravo czy popcornu i będzie git. A odwołana odwołaniami, ale nie ma co się srać i doszukiwać czegoś, bo to w końcu tylko produkcja jak inne i grunt, żeby całość zagrała i by twór ten zasłużył na 9/10:)

ocenił(a) film na 10
Redgard

Nigdy nie czytałam bravo i popcornu, a biblii kawałek tak. Nie wszystkie
czternastolatki to wariatki zachwycające się Pattisonem.

Redgard

:)

no cóż, pozostało poczekać do premiery i się przekonać. Ja mam nadzieje, że jednak zasłuży na te 9/10 :)

ocenił(a) film na 6
Dimo

obejrzeć zwiastun nie boli. Po zwiastunie można wywnioskować, że twórca 9 i inny szmaciaków (bo nie wiem, jak ich inaczej nazwać) nazwał ich numerami, bo pewnie tak mu było najwygodniej. Co do filmu, to właśnie takie szmaciaki wg mnie mieszają się trochę fabularnie z Koraliną, ale myślę, że styl fabularny będzie bardziej pasował do Del Toro, jeżeli zrobią z tego mini horror ^ ^. Wtedy byłoby już definitywne nawiązanie do Sierocińca xD .

ZMarchewa

Ja bym je nazwal gałgany. Gałgany ratują świat w tym swoim eksperymencie9 - jakie to życiowe ;DDDD

Dimo

posłuchaj The Beatles - Revolution 9 (Number Nine Number Nine Number
Nine...)

Dimo

Ja bym zwołał konferencje numerologó, tarocistów i kabalarzy. Może właśnie coś takiego robią z promocją
tego filmu na www.eksperyment9.pl
Swoją drogą, czy jest jakiaś strona badająca ukryte znaczenia filmów? Może dałoby się ułożyć całą tabliczkę
mnożenia...

Dimo

Dlaczego 9? Bo główny bohater jest dziewiątą lalką i ma na imię 9.

ravensecond

no tak, ale przeciez mogłby mieć na imię Tim ;)) i byłby www.eksperymentTim.pl a jest www.eksperyment9.pl
jak dla mnie zawsze ciekawe są takie niuansiki (np. w Siedem hah aha)

ravensecond

już w pierwszych postach to napisali. Czy nie można przeskoczyć jakiejś bariery myślenia o jeden poziom dalej... co to ma do tego, że się tak nazywa skoro mogli go nazwać jak chcieli. Tu jest pytanie właśnie co oznacza ten symbol.

Jeśli po obejrzeniu filmu do niczego się nie dojdzie to wtedy oznaczać będzie, że czysty chwyt marketingowy żeby wydać w dniu 09.09.09

Dimo

Acker pościemniał coś takiego http://postapokalipsa.wordpress.com/2009/08/29/nine-o-co-biega-z-tymi-numerkami/
Kij wie czy pojechał to na fristajlu, czy kryje się za tym coś więcej...

Micronus

z samego zwiastuna na www.eksperyment9.pl sie nic nie zorientowalem. ale bylem na pokazie
przedpremierowym i juz wiem ;) Oni muszą powrócic do... Zrodla

Dimo

Z Apokalipsy św. Jana, 9 rozdział, 9 werset:
"I przody tułowi miały jakby pancerze żelazne, a łoskot ich skrzydeł jak łoskot wielokonnych wozów, pędzących do boju.".

Dla mnie wszystko logiczne.

Dimo

Temat ciekawy, chociaż o samym znaczeniu numerów postaci niewiele udało mi się do tej pory znaleźć. We wrześniowym numerze "Movie" jest krótko o tym "Wiedza z zakresu numerologii okazała się kluczowa dla znaczenia każdej z postaci." ie bardzo jednak w tekście jest analizowane, która cyfra co oznacza, ale jest jeszcze wzmianka, że wiodącym motywem w filmie jest motyw cyfry - Jakby nie patrzyć, 9 to inaczej 3x3 lub 3^2.

Keodred

ze zwiastuna na www.eksperyment9.pl troche mozna sie domyslać, ale bylem na pokazie przedpremierowym -
glowny bohater przejawia odwagę i solidarność

Dimo

W filmie jest dziewiec postaci.Kazda o innym numerze na piersiach,i o innym charakterze,o innych umiejetnosciach.To bedzie extra filmik.

Dimo

Jak to przyznał sam Shane Acker: "On a scale from 1-10, if 10 is perfection (of being human), 9 is as close as we could ever achieve, because we are always flawed - all of us."

Pełna wypowiedź dostępna pod http://www.youtube.com/watch?v=Ht2oyg5xBn8 (czas 0:38).

Tak więc, nie apokalipsa a proste dążenie do perfekcji się kłania.
Pozdrawiam.

Dimo

byłem na pokazie przedpremierowym. w zwiastunie na www.eksperyment9.pl nie wiele wiadomo z tego co sie
tam dzieje. Ale to nie jest chyba biblijne odwolanie - głowny element zapewnia powrót do Zrodła - czyli raczej
znow gnostycko jak w Matrixie

Dimo

http://horoskop.wieszjak.pl/numerologi/203444,Numerologiczna-9---mistyk.html Możecie też poczytać o innych numerach.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones