PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335323}

A na koniec przyszli turyści

Am Ende kommen Touristen
6,4 1 425
ocen
6,4 10 1 1425
A na koniec przyszli turyści
powrót do forum filmu A na koniec przyszli turyści

Świetny film

ocenił(a) film na 9

Bardzo dobry film, oglądnąłem go dziś wieczorem na pokazie w ramach filmostrady. Wreszcie doczekałem się filmu z przekazem, wcale nie napakowanego patriotyzmem, tyle że niemieckim. Thalheim nie robi potworów ani z Polaków, ani z Niemców, nie koloryzuje żadnej ze stron, zachowuje obiektywizm. Obraz zmusza do myślenia (wielki plus za zakończenie) i chyba nieco pozytywniej nastawia nas do sąsiadów z Zachodu - i bardzo dobrze, bo ze strony polskiej takich filmów nie kojarzę.

Swoją drogą z początku wydawał mi się nieco zbyt naładowany niemieckim patriotyzmem, ale potem zorientowałem się, że to po prostu ja mam zakodowany obraz Niemca jako złośliwego skurczybyka, który pluje na wszystko co polskie, a tu Niemiec jest po prostu człowiekiem.

Polecam!

ocenił(a) film na 8
fix_

Film rewelacja. Oglądałam go wczoraj również w ramach Filmostrady. Bardzo mi się podobał. Cieszę się że wreszcie powstał film, który pokazuje, że Niemcy to też ludzie, a nie tylko potwory odpowiedzialne za II Wojnę, bo polskie nastawienie do Niemców jest właśnie strasznie staroświeckie.

Film polecam każdemu :D

ocenił(a) film na 8
fix_

Zgadzam się z przedmówcami.Bardzo ważny film,daję wiele do refleksji.Spodobało mi się zwłaszcza to że w film nie jest przegadany i że rezyser zachował obiektywizm przez co udowodnił swoją klasę.Ten film jest bardzo ważny dla obu narodów.Szkoda że tak mało było o nim słychać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones