PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335323}

A na koniec przyszli turyści

Am Ende kommen Touristen
6,4 1 425
ocen
6,4 10 1 1425
A na koniec przyszli turyści
powrót do forum filmu A na koniec przyszli turyści

Super, ale momentami totalna klapa. Np. kiedy we dwoje wybierają się rowerami na wieś, gdzie wcześniej był obóz. Wrażliwy Niemiec pyta czy ona (Polka) nic nie czuje przechodząc tędy, bo przecież dokonano tu największej zbrodni ludzkości... Ona odpowiada: "Przecież się tu urodziłam"... Tak wiele negatywnych słów ciśnie się na usta, że nie wiadomo których użyć.
Tu umierali ludzie. Zagłodzeni, poniżeni, oszukani... Co pani czuje? - Nic, przecież się tu urodziłam... Brawa dla scenarzysty. Chociaż może o to właśnie chodziło...

ocenił(a) film na 7
Fugun

Czepiasz się niepotrzebnie. Zupełnie normalne, że to powszednieje. Tak samo jest nawet w Czarnobylu, czy współczesnym i cywilizowanym Nowym Jorku. Mieszkając w Warszawie też nie dręczy mnie martyrologia tego miasta, a w zasadzie mogłaby, niemal co krok. Wiedzy do takich impresji na pewno mi nie brakuje, a nachodzą mnie tylko czasem, od święta. Wyparcie takich tragiczności można nawet rozpatrywać jako pozytywny mechanizm obronny. Z tym, że tu nie chodzi o celowe wypieranie, czy znieczulicę - a zwykłe przywyknięcie. W tym filmowym Oświęcimiu ludzie mieli zresztą nakreślone dość poważne problemy współczesnego jestestwa, więc tym bardziej bujanie o historii powinni zostawić innym. Nie ich wina ani radość, że mieszkają w miejscu, które dla większości stanowi mauzoleum, a dla nich jest po prostu domem (i to bez większych perspektyw).

ocenił(a) film na 7
creep_

Dodam tylko, że akurat to zestawienie sacrum i profanum - obok siebie, w jednym miejscu przypadło mi do gustu. Jest w tym jakaś uczciwość (a nie patos), której chyba nawet oczekiwałabym po takim filmie.

creep_

Jak to miło przeczytać Kogoś mądrego :-) Szukam tego filmu od jakiegoś czasu, ale jak na razie nici z mych starań. Czy możesz napisać, gdzie go obejrzałaś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones