PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691408}
5,2 1 315
ocen
5,2 10 1 1315
ABCs of Death 2
powrót do forum filmu ABCs of Death 2

A - 7 Mocny segment na początek co zachęca do dalszego oglądania. Ciekawa konwencja i spójna historia. Coś na zasadzie jak to wygląda w filmach a jak by to wyglądało w prawdziwym życiu ;P Przynajmniej mi się tak to skojarzyło bo zamysł był oczywiście inny ;)
B - 6 Prosty paradokument. Trochę bez polotu ale wykonany bardzo poprawnie więc nie ma się do czego przyczepić.
C - 6 Efekty gore całkiem dobre i historia mi się spodobała jak na tak krótką formę.
D - 3 Nie wiem o co chodziło. Ani forma ani treść do mnie nie przemówiły. Ewidentnie nie była to propozycja dla mnie ;P Plus za mroczny i obrzydliwy klimat.
E - 2 Taka komedyjka ale strasznie głupia i przewidywalna do bólu. Kojarzyło mi się to z takimi programami które lecą późno w tv gdzie ktoś robi jakieś pranki. Tam jest podobna forma bez słów...
F - 5 Trochę to za bardzo polityczne przez co nie zajażyłem co się stało na końcu. Całość taka średnia i bez wyrazu.
G - 3 Jak dla mnie to nie było śmieszne... Chyba, że to miało być tylko dziwne wtedy bym się zgodził.
H - 1 Totalnie to do mnie nie trafiło. Jakaś prosta, krótka animacja o niczym. Jak ktoś się decyduje na taką formę to musi się naprawdę postarać żeby to było ciekawe a tu ja odniosłem wrażenie, że ktoś to w 5 minut na kolanie wyklepał na kalkulatorze.
I - 5 Mocny średniaczek jak dla mnie. Jakaś tam historia była i w miarę strawna jak na Tajlandię (chyba, bo z tym krajem mi się to skojarzyło).
J - 6 Ciekawy segment. Duża ilość symboli, niezłe przesłanie i dobre wykonanie.
K - 7 Pierwszy z moich ulubieńców w tym zestawieniu. Mroczna i ciekawa historia z dobrym napięciem. Wszystko się tu zgadzało i stanowiło całość. Trochę niedopowiedzianą i urwaną zaraz po rozwinięciu. Tylko wykorzystanie literki trochę słabe moim zdaniem (nie tylko w tym segmencie ale tu o tym wspominam akurat). Jak dla mnie to w takich krótkich nowelkach to w treści powinno być coś co dosłownie i jednoznacznie wiąże się z daną literą. Choćby jakiś detal który zapada w pamięci. Bo tu po obejrzeniu wszystkich segmentów po samych tytułach nie byłem w stanie sobie przypomnieć czasem który jest który... ;/
L - 5 Afrykański dziwak. Nie wiadomo jak to ocenić bo i historia nie bardzo zrozumiała i od strony technicznej bardzo to mizerne ale miał w sobie coś innego i ciekawego.
M - 6 Bardzo dobre i nieprzewidywalne zakończenie. Szkoda, że ta jatka w slow mo była mało ciekawa...
N - 5 Za proste to było przez co nie zrobiło na mnie totalnie żadnego wrażenia. Niby technicznie ok ale strasznie nijakie to było.
O - 6 O zombie inaczej. Fajne zakończenie i ciekawy pomysł. Jak najbardziej na plus jak dla mnie.
P - 1 Totalnie nie wiem o co tu chodziło. Ktoś tu miał swoją literę totalnie w dupie i nakręcił jakąś surrealistyczną historię bez ładu i treści. I te jąkanie było strasznie męczące i wkurzające.
Q - 5 Bardzo niecodzienny pomysł. Kilka ciekawych pytań i zagadek. Jakieś tło fabularne było. Jak dla mnie na poziomie takiej średniej 5 właśnie.
R - 6 Dobre zdjęcia i gra aktorska plus ciekawe zakończenie. Taki szybkens ale na plus jak najbardziej. Nieprzekombinowane to było.
S - 8 Mój faworyt. Niby oklepana w horrorach konwencja ale nakręcona z pomysłem. Niezłe napięcie i zaskakujące zakończenie. Segment zrozumiały, nie przekombinowany. Widać, że ktoś miał dobrą koncepcję i wiedział jak ją zrealizować. No i literka wykorzystana więc wszystko się zgadzało. Tak bym sobie wyobrażał właśnie te nowelki. Szkoda, że reszta segmentów nie prezentowała tak wysokiego poziomu...
T - 2 Znane siostry Soska tym razem się nie popisały. Treści w tym nie było żadnej a i jak na nie to jakieś to za bardzo grzeczne i cukierkowe było. Chyba tym właśnie chciały tu zaszokować tylko szkoda, że nie poparły tego jakimś ciekawym pomysłem. Reakcja kolesia z ludzkiej stonogi na ten segment po napisach końcowych myślę, że odpowiednia i całkiem zabawna ;P
U - 7 Ciekawa propozycja sf. Taka z przemyśleniem. Bardzo ładnie to nakręcone w klimacie takiej sterylności. Na pewno jeden z lepszych segmentów w tym zestawieniu.
V - 6 Hardcorowa historyjka o wideo-rozmowie z wakacji która od sielanki przechodzi w rzeźnie.
W - 2 Nie trafiło to do mnie kompletnie. Pomysł fajny ale wykonanie zupełnie nie takie jakiego bym się spodziewał. Ten segment jest taki brzydki i ubogi ;P
X - 4 Nudne to nawet jak na taką krótką formę i w pierwszej sekundzie można ogarnąć jak to się skończy... Jedyne co tu mogę wyróżnić na plus to wykorzystanie litery bo właśnie czegoś w takim stylu bym oczekiwał po reszcie.
Y - 6 Japońska przerysowana historyjka o dziecku z nieciekawej rodziny. Ciekawe wizualizacje myśli dziewczynki która wylewa swoje żale. Takie to kiczowate i Japońskie właśnie ale bez przesady tym razem i z dobrym zakończeniem co uważam za plus.
Z - 2 Obrzydliwy i ciężki segment. Zdecydowanie nie moje klimaty ale potrafię zrozumieć, że komuś może się to spodobać bo do wykonania myślę, że ciężko by się było przyczepić.

Ogólna ocena = 4,69 ~ 5