Film

Ada! To nie wypada!

1936
1 godz. 22 min.
7,4 2 941
ocen
7,4 10 1 2941
936
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"33166","linkUrl":"/film/Ada+To+nie+wypada-1936-33166","alt":"Ada! To nie wypada!"}
Niesforna Ada przyprawia ojca, właściciela majątku ziemskiego, o prawdziwy zawrót głowy. W końcu zostaje wysłana do internatu dla hrabianek, by nauczyć się ogłady i dobrych manier. Więcej Mniej
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Córka ziemianina, Ada Dziewanowska, jest niesforną, pełną życia i temperamentu dziewczyną. Ojciec ady i hrabia Orzelski postanawiają, ze młody Fred Orzelski i córka Dziewanowskiego pobiorą się. Aby utemperowac Adę, Dziewanowski oddaje ją na pensję do krakowa. Dziewczyna występuje tutaj potajemnie w opretce i zakochuje się z wzajemnością wCórka ziemianina, Ada Dziewanowska, jest niesforną, pełną życia i temperamentu dziewczyną. Ojciec ady i hrabia Orzelski postanawiają, ze młody Fred Orzelski i córka Dziewanowskiego pobiorą się. Aby utemperowac Adę, Dziewanowski oddaje ją na pensję do krakowa. Dziewczyna występuje tutaj potajemnie w opretce i zakochuje się z wzajemnością w przypadkowo poznanym Fredzie Orzelskim. Ponieważ jest piękną i powabną panną, nic nie stoi na przeszkodzie ich małżeństwu, które i tak już od dawna było planowane przez rodziców.

studio
Warszawskie Biuro Kinematograficzne Feniks
data produkcji
1936
tytuł oryg.
Ada! To nie wypada!
inne tytuły
Ada, Don't Do That! USA
Więcej...
W czołówce filmu podano, że Antoni Fertner gra Antoniego Dziewanowskiego, obywatela ziemskiego. Natomiast w filmie pojawia się nazwisko Dziewannowski (nagłówek telegramu od hrabiego Orzelskiego do adresata brzmi: Dziewannowski, Dziewannowo pod Krakowem).
Na afiszu reklamującym operetkę "Fijołek" podano jako datę premiery sobotę 14 lipca. Natomiast na stronie tytułowej krakowskiego "Kuryera codziennego", który donosi o odbytej dnia poprzedniego premierze, widnieje data: wtorek, 15 września.
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie oraz Otwocku (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych