PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715435}

Admirał

Michiel de Ruyter
6,6 2 907
ocen
6,6 10 1 2907
Admirał
powrót do forum filmu Admirał

Rozczarowanie!

ocenił(a) film na 3

Film okazał się kompletną klapą. Zapowiadało się nieźle, ciekawy wątek polityczny, sceny bitew także na plus ale czym dalej w las tym tylko gorzej i gorzej. Po pierwsze ile można używać slow motion? Tak samo wątki romantyczne, rozumiem że ważne ale te ciągłe przerywanie bitew by pokazać żonę bohatera było nieznośne. Nie mówię już o muzyce która była niesamowicie irytująca. W dodatku sceny bitew trwały średnio 2-3 minuty albo i czasem i krócej.

Jednym słowem Admirał to taka holenderska "Bitwa pod Wiedniem". Okej może nie tak masakryczna. bo aktorsko film daje radę. Szczególnie Wilhelm III oraz Karola II Stuart zostali ciekawie sportretowanie. Ale to jedyne co dobrego można powiedzieć o tym filmie. Szkoda bo historię takiej legendy można byłoby nagrać epicko.

użytkownik usunięty
Dziuchni91

Film faktycznie, nieźle się zapowiada, a potem coraz gorzej.

Myślę,że najlepiej krytykować czegoś ,czego się nie rozumie.

użytkownik usunięty
Naguszewo26

niestety ja rozumiem zawsze wszystko i trudno by mi było.

Naguszewo26

O czym ty pier.dolisz??? Czego nie rozumieć???

Naguszewo26

Myślę, że najlepiej to język polski opanować...

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

No nie było aż tak źle. Całkiem zgrabnie nakręcone sceny batalistyczne, Pięknie i szczegółowo pokazane życie XVII wiecznej ulicy. Urocze pejzaże i wnętrza nawiązujące do złotego wieku malarstwa holenderskiego. Były momenty kiedy można było czerpać przyjemność z oglądania tego dziełka. Poza tym, mnóstwo idiotyzmów, historycznych przekłamań, hurranacjonalistycznej propagandy ,uproszczeń, dłuuuuuuuuuuuuuużyzn i napuszonego patosu. Mnie najbardziej zirytowało, że pomimo upływu ponad 20 lat (film zaczyna się bitwą pod Sheveningen (1653) a kończy bitwą pod Augustą (1676) żaden z bohaterów się ani trochę nie postarzał. Łącznie z dziećmi Ruytera !!! Rozciągnięty na kilkadziesiąt lat okres dojrzewania to musiałby być dopiero koszmar ;) Nie mniej jednak to filmidło o 2 klasy lepsze od "Bitwy pod Wiedniem". Bardzo krzywdzące porównanie...

ocenił(a) film na 7
upallmark

Lepszy od "Bitwy pod Wiedniem" jest z pewnością, choć życie takiego bohatera jak De Ruyter wymagałoby serialu, a nie dwugodzinnego filmu. No i lepszego reżysera.
Na plus nieźle pokazane bitwy morskie, co naprawdę nie jest łatwym zadaniem.
Pejzaże, wnętrza, życie ulicy - pełna zgoda. Choćby tylko dla tych elementów warto obejrzeć "Admirała" :)

ocenił(a) film na 6
Dziuchni91

Ilekroć pojawiał się główny bohater zastanawiałem się czy on tak gra na poważnie czy dla jaj.

Dziuchni91

Co do długości scen balistycznych to fakt, historia powinna być w postaci serialu - Natomiast porównanie uważam jednak za nietrafione :)

Dziuchni91

Rzeczywiście zapowiadało się nieźle. W ogóle bym się tym filmem nie zainteresowała, gdyby nie to, że miał grać Hauer. Ot, zagrał przez kilka pierwszych minut i tyle go widzieli. A spodziewałam się trochę dłużej go pooglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones