PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3734}
6,9 57 031
ocen
6,9 10 1 57031
6,6 11
ocen krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Głupi film

ocenił(a) film na 1

Jak byłem mały to zmuszali nas w przedszkolu do oglądania tego głupiego filmu i zryło mi to psychikę. Jakiś Pan Kleks, który ma dom i trzyma tam dzieci, jakieś piegi przyklejane z pudełka, straszący dzieci golarz Filip, jakiś kruk co szukał guzika... Boże, czemu ten film był taki straszny i taki głupi? Dlaczego w Polsce w latach 80 kręcono takie badziewia jak "Akademia Pana Kleksa", "Przyjaciele wesołego diabła" czy "Klątwa doliny węży"? Przypominam, że w USA w tym samym czasie dzieciaki oglądały "Supermana", "Żółwie ninja", jakieś filmy akcji ze Steven Segalem, ze Schwarzeneggerem, czy też inne "Rambo" lub jeśli mam podać przykład filmu bardziej dziecięcego to np. "Niekończąca się opowieść". Dlaczego Polska zawsze była taka zacofana i produkowali u nas takie durne filmy...? I nie rozumiem dlaczego tak wielu Polaków zachwyca się tym filmem, ja już wtedy w latach 80 wiedziałem, że to straszna kaszana!

Axel

Jak wtedy miałeś świadomość, że film jest głupi i infantylny tzn. że teraz nie wiem....masz 60 lat ?????????????
Bo dla dzieciaków - przyklejane piegi, piosenki piesków, jakieś rysunkowe wstawki itd. itd. - to wszystko było...FUN! Tak jak teraz dzieciaki podniecają się Czarodziejkami z Księżyca, zbierają jakieś TAZOS czy inne śmieci, albo powtarzają ruchy przywołania mocy, zmiany w zordona czy innego gówna z Power Rangers :D Inny mózg - inne podniety. I dla dzieci to była bajka...w sam raz. Kolorowa, proste piosenki.

ocenił(a) film na 1
rhotax

Bez przesady... Nie chcę tu robić z siebie jakiegoś inteligenta najmądrzejszego ze wszystkich, ale jak już byłem w przedszkolu to wiedziałem, że ten film i inne czynności i zabawy przedszkolne są naprawdę zacofane i infantylne.

Axel

Chyba nie wiesz co wygadujesz ??? .W przedszkolu mając te 5-6 lat to sikałem jak mogłem się pobawić w wóz strażacki nie wspominają o obejrzeniu akademii .Dziś ten obraz wieje komuną że hoho ale z sentymentu 9/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
michaszek80

rambo i superman to obrazy absolutnie kultowe, a pan kleks... 'spytaj kogoś na ulicy' a gwarantuję że reakcja będzie mieszanką rozbawienia, zniesmaczenia i niezrozumienia, które będą odpowiednikiem nerwowej reakcji na traumę ;) To dzieło to nieporozumienie...

ocenił(a) film na 10
Wictorias

Jakoś mojego mózgu nie zryło i jest to dla mnie jeden z najlepszych filmów ever. Moje dzieciaki uwielbiają Pana Kleksa, a piosenki to już kultowe dzieła. Nie wiem, gdzie ty mieszkasz, że ludzie na ulicy tak reagują, w Nigerii?

rhotax

Ja bym porównał "Akademię..." do "Arabeli". Ten sam ustrój, nastrój baśniowości, ale Czesi wyprodukowali znakomity film, gdy Polacy, no cóż... I ta scena kąpieli pod drzewkiem. Miałem pod opieką dwoje młodszych dzieci i tylko dlatego nie wyszedłem z kina przed końcem seansu, tak byłem zniesmaczony.

ocenił(a) film na 8
Axel

Moim zdaniem porównywanie "Akademii Pana Kleksa" (dzieło genialne, jakby nie patrzeć) do amerykańskiego kina akcji czy nawet Żółwi Ninja, to jednak gruba przesada. Amerykanie mają o wiele większy budżet na kręcenie filmów i mieli od dawna bardziej zaawansowaną technologię, więc te filmy (nawet animowane) są o wiele efektowniejsze. Natomiast jeśli chodzi o "Akademię Pana Kleksa", to ma ona świetną fabułę i równie doskonałą ścieżkę dźwiękową. Każda piosenka mi się bardzo podobała!

PS: Jako ciekawostkę warto też dodać, że J.K. Rowling inspirowała się dziełem Jana Brzechwy, tworząc serię o Harrym Potterze. To swego rodzaju plagiat :-)

underground73

Plagiat to poważny zarzut. Jestem bardziej po stronie inspiracji światem po tym jak zajęła się tłumaczeniem

ocenił(a) film na 10
Axel

Bo to nie jest dla dzieci, a dorosłych. Taki podtwist

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones