PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 27 972
oceny
5,2 10 1 27972
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Jest naprawdę OK

ocenił(a) film na 7

Specjalnie przed seansem nie zaglądałem do ocen i komentarzy, żeby nie nastawiać się na cokolwiek. I teraz widzę, że dobrze zrobiłem. Film w porównaniu do pierwszej ekranizacji jest bardzo fajnym uwspółcześnienie bez infantylnego śpiewania (ścieżka dźwiękowa jest miła do słuchania i znakomicie nawiązuje do pierwowzoru) mimo że zamiast Adasia mamy Adę wydaje się że Adaś był bardziej bezpłciowy niż Ada której zginął ojciec. Stylizacja nowego Profesora Kleksa na bajkowego DJ'a jest jakaś, podobnie jak wytłumaczenie roli piegów z kontrolerem stanu w zegarku. Co prawda, pan Tomasz Kot jako profesor Ambroży Kleks nie jest już tak fajny jak Pan Fronczewski, ale tu tembr głosu i kultowść pana Piotra to bardzo subiektywne odczucie Mam wrażenie że u nas nie wolno kręcić remake'ow filmów które pamiętamy jako wspaniałe bo zaraz wylewa się fala hejtu, szkoda bo film zrobiony poprawnie i mogący reklamować nas na świecie. Bawiłem się dobrze, i lepiej niż na Akademii z lat 80' polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones