PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 27 908
ocen
5,2 10 1 27908
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Świetna interpretacja. Pierwowzór to był dla mnie kicz i tragedia, więc niczego się po tym nie spodziewałem, a pozytywnie się zaskoczyłem. Od początku czuć było magię akademii jak przy zwiedzaniu Hogwartu. Miło i sympatycznie, a potem nawet dramatycznie. Świetna muzyka i co zaskoczyło mnie najbardziej świetne efekty specjalne. Nie widziałem wcześniej takich w polskich filmach. Może dlatego, że za wiele fantasy to nasz rynek nie wypuszcza. W przeciwieństwie do pierwowzoru to ten film może być naszym towarem eksportowym na świat. Z wad to trochę chaosu na początku, przy poznawaniu akademii wydawało mi się, że niektóre sceny wyskakiwały bez większego sensu, zabawa za zabawą, jedna po drugiej, jakby miano zbyt wiele pomysłów jakie zabawy pokazać, więc uznali że pokażą wszystkie. No i ta relacja z Albertem nie była moim zdaniem zbudowana na tyle porządnie, byśmy mogli stwierdzić, że są najlepszymi przyjaciółmi. Ot kilak scen z nim gdzie chłopak powiedział max kilka słów i już największa przyjaźń. Sztuczne to było. Ale całokształ pozytywnym zaskoczeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones