PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 27 908
ocen
5,2 10 1 27908
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Abstrahując od jakości filmu, która była marna, nawet bardzo - jedna scena utkwiła mi w pamięci. Młody, który marzy by zostać rugbystą - tak, konkretnie "rugbystą" , dostaje od kleksa piłke do... futbolu amerykańskiego... Ja rozumiem że ludzie to mylą, ale kur*a, po kiego wrzucać to konkretne "marzę być rugbystą" żeby to spie*rdolić moment później - przecież to jest niepojęty błąd - ewidentnie ktoś wrzucił "a se powiemy rugbystą i ch*j" XD - ile zająłby research na ten temat? 5 sekund w googlu? 3 sekundy? Nawet tutaj zawiedli. Cóż, to chyba dosyć mocno tłumaczy jakość tejże produkcji xD

Shrike99

Wydaje mi się, że nie googlowali z tego powodu, że byli pewni jak wygląda rugby, a okazło się, że z punktu widzenia tych co się znają, się mylili. I nie bez powodu mówię tu o tych co się znają, takich jak Ty, bo ja osobiście dowiedziałem się z Twojego postu, że rugby i futbol amerykański to dwie różne rzeczy. Myślę, że większość widzów w kinie miała podobne do moich wrażenia. Ludzie generalnie tego nie rozróżniają, więc można by to uznać za nieświadomą pomyłkę. Ale dobrze zostać oświeconym i dowiedzieć się nowej rzeczy, dzięki takiemu jak Twój postowi.

ocenił(a) film na 3
Shrike99

Mnie zdziwiło to, że dziecko, któremu Kleks wręcza piłkę i poleca, aby ćwiczyło - jeździło na wózku inwalidzkim. Nie rozumiem tej sceny …

kasiager

Przeczytaj mój komentarz, to się dowiesz. Wyobraźni nie macie, to raz. O sportach paraolimpijskich nie wiecie - to dwa. Dostosowuje się to do możliwości tych osób. Na wfie tez dzieci niepełnosprawne ćwiczą, tylko im musi nauczyciel odpowiednio dobrać ćwiczenia. Wielu z nich nie robi tego albo z marszu lekarz niepotrzebnie daje zwolnienie. Np. przy chorym kręgosłupie można robić ćwiczenia korekcyjne.

Shrike99

Mało wiesz, a o SPORTACH PARAOLIMPIJSKICH nie wiesz w ogóle. Po prostu adaptuje się to do ich możliwości. Koszykówka na wózkach nieraz była pokazywana w tv. Poczytaj sobie, ile jest takich sportów. Jest to np. :
Piłka nożna niepełnosprawnych
Amp futbol
Piłka nożna na wózkach
Piłka nożna pięcioosobowa (IP)
Piłka nożna siedmioosobowa (był na IP)
Piłka ręczna na wózkach
I.. rugby na wózkach. Iks k... de. Co za ludzie.

ocenił(a) film na 1
alisama

Super, wiem o tym i szanuje. Jednakże, kto pytał?

Nie ma to żadnego związku z tym co napisałem. Czytaj zanim cokolwiek skomentujesz chopek

ocenił(a) film na 6
Shrike99

o się detalista trafił, piłka to piła tak jakby kazali mu grać soccer a dali piłkę do volejball ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones