Vampire Academy

1 godz. 44 min.
5,7 24 574
oceny
5,7 10 24574
7 312
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":601282,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Vampire+Academy-2014-601282/tv","text":"W TV"}]}

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii Wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w tajemniczym Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.

opis dystrybutora kino

Rose Hathaway (Zoey Deutch) jest Dhampirem, czyli pół-człowiekiem i pół-wampirem. Dziewczyna uczy się w szkole Świętego Władysława, aby zostać strażnikiem. Dobre wampiry nazywane Moroiami potrafią pokojowo współistnieć z ludźmi, władają one jednym z czterech żywiołów, którymi są woda, ziemia, ogień i powietrze. Natomiast Strzygi to krwiopijcy żyjący z wysysania krwi. Rose z pomocą innych Dhampirów ma za zadanie chronić Morojów przez nieśmiertelnymi Strzygami.

k5ys
opis użytkownika