Zoey Deutch 

Zoey Francis Thompson Deutch

7,9
10 113 ocen gry aktorskiej
Zoey Deutch
Zoey Francis Thompson Deutch przyszła na świat 10 listopada 1994 roku w Los Angeles (Kalifornia, USA). Jest brytyjskiego, irlandzkiego, polskiego, żydowskiego, rosyjskiego i holenderskiego pochodzenia. Wychowywała się wraz z młodszą siostrą, Madelyn w rodzinie Howarda i Lei. Jej ojciec jest reżyserem, natomiast matka trudni się jako aktorka. Od dziecka uczyła się baletu, jazzu, hip-hopu i tańca współczesnego. W wieku 5 lat zaczęła uczęszczać na lekcje aktorstwa, a niedługo potem rozpoczęła naukę w Oakwood School w San Fernando Valley. Następnie uczyła się w Los Angeles County High School for the Arts, gdzie uzyskała dyplom w dziedzinie sztuk teatralnych. W międzyczasie brała udział w zajęciach aktorskich w Young Actors Space.

W 2010 roku rozpoczęła karierę aktorską, wcielając się w postać Mayi w serialu "Nie ma to jak statek", a wkrótce potem została zaangażowana do produkcji stacji CW – "Ringer". Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie "Burmistrz Mary", gdzie partnerowała swojej siostrze i matce. Niedługo później dołączyła do obsady "Niesamowitego Spider-Mana", jednak ostatecznie sceny z jej udziałem zostały usunięte. W 2013 roku wzięła udział w sesjach zdjęciowych dla magazynów: "Justine", "Afterglow" oraz "Miabella", a następnie wystąpiła w produkcji z gwiazdorską obsadą - "Piękne istoty".

Wkrótce potem została obsadzona w główną rolę w ekranizacji bestsellerowej powieści autorstwa Richelle Mead - "Akademia wampirów". Przed rozpoczęciem zdjęć, aktorka odbyła wiele treningów siłowych, sztuk walk, kickboxingu i choreografii kaskaderskiej. Za tę rolę została uhonorowana nominacją do nagrody Teen Choice, w kategorii ulubiona aktorka w komedii. W 2014 roku wystąpiła w teledysku do piosenki "Opium" zespołu The New Division, gdzie partnerowała swojemu chłopakowi Avanowi Jogia'owi. Niedługo potem została zaangażowana do kilku niezależnych produkcji, w których wystąpiła u boku takich sław jak: Robert De Niro, Zac Efron, James Franco czy Bryan Cranston.

W 2017 roku zastąpiła Belle Thorne w ekranizacji powieści Lauren Oliver – "Zanim odejdę". Na potrzebę filmu, wyjechała do Kanady, gdzie były kręcone zdjęcia. Ostatecznie prace na planie zajęły 24 dni. Za tę rolę została nominowana do nagrody Teen Choice, w kategorii ulubiona aktorka. Niedługo potem brała udział w corocznej gali Academy Nicholl Fellowships in Screenwriting Awards Presentation & Live Read, podczas której czytała jeden z pięciu zwycięskich scenariuszy. Ponadto została laureatką nagrody Maxmara Face Of the Future Award, przyznawanej przez organizację Women In Film, a na festiwalu Dallas International Film Festival otrzymała Shining Star Award. Tego samego roku brała udział w licznych sesjach zdjęciowych do magazynów i katalogów: "Ocean Drive Magazine", "Capitol File Magazine" ,"Glamour" czy "Los Angeles Confidential magazine". Znalazła się na liście najlepiej ubieranych gwiazd przez  Milan Fashion Week, Paris Fashion Week, Diane von Furstenberg, Cushnie et Ochs, DKNY i  New York Fashion Week.

Na początku 2018 roku została zaangażowana do komedii romantycznej "Swatamy swoich szefów ", a następnie partnerowała Jonny’emu Deppowi w dramacie "Richard mówi do widzenia". Wkrótce potem dołączyła do sequela komedii "Zombieland", gdzie wcieliła się w postać Madison. Za ten występ została uhonorowana nominacją do nagrody Chainsaw Award, w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Ponadto została laureatka nagrody Next Generation Award, a następnie rozpoczęła pracę na planie filmu "Most Dangerous Game".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 listopada 1994

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 163 cm

Jej starszą siostrą jest Madelyn Deutch.
Jej matką jest aktorka Lea Thompson, a ojcem reżyser Howard Deutch.
Wystąpiła w teledyskach:
- 2014 r. - "Opium" zespołu The New Division;
- 2017 r. - "Perfect" Eda Sheerana;
- 2020 r. - "Anyone" Justina Biebera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych