PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601282}

Akademia wampirów

Vampire Academy
5,7 24 845
ocen
5,7 10 1 24845
Akademia wampirów
powrót do forum filmu Akademia wampirów

Chciałabym się dowiedzieć, czy są tu takie osoby jak ja, co nie czytały książki, ale film im się bardzo podobał i zachęcił do czytania. Rozumiem, że z punktu widzenia osób, które czytały książkę, dużo aktorów jest źle dobranych. Ale ja choć nie czytałam to po prostu nie mogłam zdzierżyć aktorki, która gra Mię i Lissę. Wg mnie szczególnie Lissa jest źle dobrana. Co do Dimitriego to jestem z niego zadowolona (nie wiem, jaki był w książce, ale podpasował mi taki trochę "awkward" xd).
Co uważacie? :)

ocenił(a) film na 8
majorek2525

ja najpierw obejrzałam film, spodobał mi się i to bardzo. Spojrzałam na relacje osób na filmwebie, które czytały książkę, że film to dno itd. No i zainspirowało mnie to do przeczytania książki, bo skoro film mi się podobal sam w sobie, to książka musi być w ogóle świetna. Całą książkę tj. VI tomów, 2595 stron wciągnęłam jednym tchem w 11 dni, nie mogłam myśleć o niczym innym, czytałam po nocach, całymi wolnymi dniami itd. Książka jest świetna. O wiele lepsza niż film. I na prawdę z perspektywy książki, film wypada kiepsko. Chociaż niektóre rozwiązania w filmie bardziej podobały mi się niż w książce, ale to były wyjątki. Odnośnie aktorów, czytając książkę już wyobrażałam sobie aktorów których widziałam w filmie, więc nie mogę narzekać na obsadę, dla mnie dobrana odpowiednio, szczególnie Rose jest genialna. Może gdybym najpierw wyobrażała sobie postacie, a później obejrzała film moja reakcja byłaby inna, bo przecież każdy inaczej wyobraża sobie opisywaną postać i twórcy filmu nie zawsze trafią w gust odbiorców. Dla mnie obsada była naprawdę super. Nawet do tego stopnia, że jak pojawiały się nowe postaci to wyobrażałam sobie jaki aktor mógłby zagrać tą rolę;) Podsumowując, jeżeli się wahasz czy czytać książkę, zdecydowanie czytaj. Może podbije Twoje serce tak samo jak moje;)

ocenił(a) film na 8
maaajenka

Zdecydowanie chcę przeczytać książkę ale próbuje znaleźć ebook po angielsku, bo nigdy nie lubie, jak przetłumacza się coś jak Moroi na morojowie (grrrr).
Co do aktorki grającej Rose to kompletnie się zgadzam! Uważam, że może dlatego mi się tak film spodobał, bo jej postać i aktorką, która ją gra są genialne!!!!! :D
Osobiście wolę najpierw oglądać filmy a następnie czytać książki, bo potem zawsze wyobrażam sobie już aktorów i ich głosy. Plus, omija mnie potencjalne rozczarowanie obsadą :)

ocenił(a) film na 8
majorek2525

haha;) ja ogólnie wolę najpierw czytać książkę a później oglądać film, ale w tym wypadku film zainspirował mnie do przeczytania książki;) a co do ebooka, mam, ale po polsku, niestety z oryginałem nie pomogę. Ale może ktoś się zgłosi, albo poszukaj gdzieś indziej. No i koniecznie jak przeczytasz książkę daj znać jak Ci się podobała;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones