PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31264}

Akta Odessy

The Odessa File
6,8 2 073
oceny
6,8 10 1 2073
Akta Odessy
powrót do forum filmu Akta Odessy

Prywatna krucjata

ocenił(a) film na 6

Zaledwie niezły w porównaniu z książką. W filmie całe śledztwo wydaje się zbyt proste, a początek jest monotonny. Do tego Voight jakiś taki niemrawy czasami jest. Ogólnie ogląda się dobrze, w pewnym momencie akcja przyspiesza a widz wciąga się w to co dzieje się na ekranie. Ale i tak polecam raczej oryginał literacki...

Lucky_luke

Mam podobne odczucia. Książkę czytałem parę lat temu z wypiekami na twarzy a film jest po prostu dobry i nic więcej.

Lucky_luke

Wczoraj przeczytałem książkę. Dzisiaj obejrzałem jakieś 20 minut filmu. Rzuciła mi się w oczy byle jaka gra aktorska, ale to chyba specyficzny element filmów z lat '70 (co sprawdzało się lepiej w filmach przygodowych). Drugie to brak jaguara. Bo co? Bo niemiecki pisarz powinien jeździć niemieckim autem? Takie skróty myślowe trochę odzierają postać z tożsamości. No i tyle. Dziękuję.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Tak, to chyba jest najgorsze w filmie - pomimo mnóstwa przygotowań zagadki w tym tyle, co kot napłakał. Facet jest wykrywalny na 5 km. Podobny problem, jak w filmowej wersji 'Dnia szakala', od momentu rozpoczęcia misji gość robi wszystko, żeby go złapali.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Raczej nie widać tutaj umiejętności spadania na cztery łapy.

ocenił(a) film na 5
TangoAndWaltz

Zauważ tylko, że główny bohater jest amatorem. To "everyman", zwykły dziennikarz, żaden szpieg. Ma prawo popełniać błędy. Jak chcesz bohaterów nie do złapania to polecam kino z Chuckiem Norrisem.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Mam podobne do większości odczucia. Książkę czytałam wiele lat temu i pochłonęła mnie, film jakiś "dziwny", nie ma w nim napięcia. Voigt jako aktor mocno przereklamowany, przynajmniej w tej ekranizacji - sztywny, mało przekonujący. Co irytowało mnie bardzo to wyrzucane z siebie kwestie po angielsku w każdej sytuacji, które w zamyśle powinny być po niemiecku, w tonie rozkazów, jakby Niemcy w zwykłych konwersacjach ze znajomymi rozmawiali na zasadzie szef-podwładny.

Lucky_luke

Potwierdzam, że film mocno rozczarowujący w stosunku do książki :(

singiel72

festival gimbusow. znowu mysla, ze adaptacja=film. mozna oszalec od ich madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones