PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790398}

Aladyn

Aladdin
6,9 60 284
oceny
6,9 10 1 60284
5,5 24
oceny krytyków
Aladyn
powrót do forum filmu Aladyn

Uważam, że jest to najlepszy remake Disneya ze wszystkich, które dotychczas powstały. Przepiękne kostiumy, świetnie odtworzone dobrze nam znane utwory z 1992, cudowna Naomi Scott która moim zdaniem przyćmiła swoją rolą nawet tytułowego Aladyna ;-) w moim odczuciu przełożyło się to na korzyść całego filmu. Nowy utwór ,,Speechless" śpiewany przez Jasmine niesie ze sobą przesłanie feministyczne, ale to w jaki sposób Scott go wykonała sprawiało wrażenie, że naprawdę wie czego chce i o czym śpiewa jej postać. Fakt że na końcu zostaje sułtanem zupełnie mi nie przeszkadza, jako że w animacji była tylko ładnym dodatkiem ratowanym przez Aladyna a tutaj wszystko wygląda zupełnie inaczej. Należy zwrócić także uwagę na wspaniałe (jednocześnie nostalgiczne dla mnie) ,, Arabian Nights" które oczywiście rozpoczyna cały film. Kolejną niesamowitą sceną jest piosenka ,,Prince Ali" która została przedstawiona w postaci fragmentu wyciętego dosłownie z Bollywood, co może być przez niektórych uznane za kicz, ale dla osób lubiących przepych i musicale będzie to przyjemny widok dla oka ;-) ,,A Whole New World" pozbawiony niestety jest podróży do okoła świata na rzecz krótkiej przejażdzki dywanem po okolicy, co miało oddać choć trochę realizmu (ale skoro to baśń no to mogli już przy tym pozostać sama chętnie bym zobaczyła Grecję i piramidy z animacji tutaj) Ale sama piosenka jest oczywiście pięknie wykonana. Odnośnie Willa Smitha - Jina to irytował mnie gdy był niebieski w nienajlepszym CGI bo zdecydowanie lepiej wyglądał w wersji ,,ludzkiej". Jeśli chodzi Jafara to faktycznie mogli wziąć bardziej ,,mrocznego" aktora. Przez to wyszedł z niego trochę taki ,,szaleniec niedołęga" który jest sfrustrowany tym, że nic w życiu nie osiągnął. Podsumowując jest to wspaniały film dla młodszych i starszych. Z pewnością dla osób takich jak ja, które się na animacji wychowali, ale i dla tych którzy tą historię poznają 1 raz w życiu. Polecam oglądać go z napisami gdyz dubbing średnio do mnie przemówił a byłam na 2 wersjach i najpierw na napisach. Zabawne sceny np. z księciem Scanlandi (czy jakoś tak) albo z dżemami w polskiej wersji wypadły słabo. ,,Speechless" w pl ,,Milczeć" nie jest złe ale ruchy ust Naomi strasznie się nie zrywają z tym co śpiewa Natalia i nie tylko w tym przypadku. Myślę jednak, że dla osób lubiących musicale, kicz, bogato zdobione stroje, przepych film ten będzie idealny ;-)

Zofialovesmovies

Niestety mam całkiem odwrotne uczucia ;) - Uważam że to niestety jeden z słabszych aktorski wersji animacji od Disneya ):

Jedyny plus to właśnie Dżasmina w wykonaniu Naomi Scott, Mena Massoud w roli Aladyna mocno mnie rozczarował -
Miałem wrażenie że praktycznie w każdej scenie, nie schodzi z niego sztuczny uśmiech z twarzy ):

I owszem niby jest kolorowo niestety mimo to brakuje mi klimatu baśni .

Natomiast polecam tą wersje - https://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9B%C4%87+z+tysi%C4%85ca+i+jednej+nocy.+Ala dyn+i+Szeherezada-2012-685964

Zofialovesmovies

Najlepszy to moze nie, ale to juz kwestia gustu ;) zgadzam sie z tym, co napisalas! Mnie dubbing akurat nie przeszkadzal i nie zwracam uwagi na ruch ust, a mowa, bo to jest zawsze dubbing.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones