Aladyn (2019)

Aladdin

plakat - Aladyn (2019)

recenzje Redakcji

(1)
  • Choć takiego "Aladyna" mógłby wyreżyserować pewnie każdy (łącznie z jakimś algorytmem), nie jest tak, że nie da się zmrużyć oka i wypatrzeć tu kilku autorskich stempli. No, może stempelków. Tak, Aladyn bierze udział w Ritchie'owskiej gonitwie wąskimi uliczkami. Tak, reżyser swoim zwyczajem manipuluje tempem, raz przyspieszając, raz spowalniając akcję. Tak, sztywna teatralna wystawność zostaje ożywiona nieco żywszą niż zwykle pracą kamery. Dlatego bliżej stąd – przynajmniej w intencji – do Bollywood niż – jak złośliwie mówią niektórzy – serialu "Wspaniałe stulecie".  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 75%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Ostatnimi czasy Disney nas rozpieszcza, jeśli chodzi o aktorskie adaptacje klasycznych animacji. Niedawno do kin wyszedł "Dumbo", a już w lipcu swoją premierę będzie miał wyczekiwany przez wielu "Król Lew". W przerwie między tymi dwiema produkcjami na dużym ekranie wyświetlany jest "Aladyn", którego reżyserii podjął się Guy Ritchie. Nastroje przed premierą były dalekie od optymistycznych ze względu na niezbyt dobre efekty specjalne ukazane w materiałach promocyjnych. Czy jednak te obawy okazały się słuszne? czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 94%
  • Nie wiem, czy ten złodziej skradnie Wasze serca, ale na pewno wyciągnie kilka złotych monet z Waszych sakiewek. Animowana wersja przygód Aladyna jest moim równolatkiem i do dziś darzę ją sporym szacunkiem. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu młodszych widzów to właśnie film Guya Ritchie'ego będzie tym pierwszym i najlepszym "Aladynem". czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 91%
Ostatnio odwiedzone