PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132104}

Alarm dla Ziemi

Babylon 5: A Call to Arms
6,7 397
ocen
6,7 10 1 397
Alarm dla Ziemi
powrót do forum filmu Alarm dla Ziemi

Pozdrawiam wszystkich fanów serialu BABYLON 5!

Właśnie obejrzałem kolejny film o bohaterach z Babylon 5 (jestem już po 5 sezonach i kilku wcześniejszych filmach z tego cyklu) i powiem, że ktoś oglądając same filmy (bez serialu)
może czuć się tutaj trochę zagubiony...
Różne źródła, fora internetowe, autorzy podają własną chronologię wydarzeń. Postanowiłem utworzyć własną z tego co do tej pory udało mi się ustalić (chociaż niektóre
losy bohaterów wciąż stanowią dla mnie jakąś tajemnicę). Jeśli ktoś z was doskonale orientuje się w tematyce BABYLON 5 (a więc oglądał wszystko co ma z nim jakiś związek) to może na bieżąco skorygować moje błedy, jeśli takowe będą...

CHRONOLOGIA WYDARZEŃ dla BABYLON 5 (czyli zanim zaczniesz oglądać zapoznaj się z instrukcją):
1) Babylon 5: Narodziny - Babylon 5: In the Beginning (1998)
2) Babylon 5: Zjazd - Babylon 5: The Gathering (1993) - pilot całego serialu
3) Babylon 5: sezony od I do IV (włącznie)
4) Babylon 5: Thirdspace (1998)
5) Babylon 5:sezon V do odc.21 (włącznie)
6) Babylon 5: Babylon 5: Alarm dla Ziemi - Babylon 5: A Call to Arms (1999) (czas akcji - 5 lat po wydarzeniach z serialu Babylon 5 sezon V odc. 21)
pilot serialu Babylon 5: Crusade
7) serial Babylon 5: Crusade (kontynuacja i zakończenie wątku z filmu: Babylon 5: Alarm dla Ziemi) tj. wg amerykańskich źródeł: 13 epizodów
8) Babylon 5: Strażnicy kosmosu Babylon 5: The Legend of the Rangers: To Live and Die in Starlight (2002)
9) Babylon 5: The Lost Tales - Voices in the Dark (2007) (czas akcji: 10 rocznica powstania Sojuszu Międzygwiezdnego)
10) Babylon 5: sezon V odc. 22 (dzień śmierci prezydenta Johna Sheridana oraz oficjalne zamknięcie i zniszczenie stacji Babylon 5!).

Celowo pominąłem film Babylon 5: The River of Souls (1998), gdyż nie wnosi on nic ciekawego czy istotnego do całego serialu czy dalszych wydarzeń i losów bohaterów projektu BABYLON 5. Również film: Babylon 5: Strażnicy kosmosu Babylon 5, który miał
być też pilotem nowego serialu o strażnikach oprócz efektów specjalnych niczym specjalnym nie zachwyca - po obejrzeniu pilota można w pełni zrozumieć decyzję o tym, że nikt z producentów nie podjął się realizacji tej ''odmłodzonej" wersji dla młodzieży...
Mój poprzednik wspomniał, że serial Babylon 5: Crusade można sobie spokojenie odpuścić - jestem jedank ciekaw jak został rozwiązany wątek z filmu: Babylon 5: A Call to Arms zanim sięgnę po kolejny wg powyższej chronologii.

Wciąż pozostaje jednak kilka niedopowiedzeń (a twórcy serialu zawsze dbali o wszelkie detale czy bogate życiorysy swoich bohaterów). Być może coś (serial, odcinek) ominąłem i dlatego mam kilka pytań do wielkich fanów, którzy może wiedzą co się stało z kilkoma bohaterami, którzy nagle zniknęli w tłumie kolejnych produkcji...

1) Co się stało z cesarzem LONDO MOLARI? Został zamordowany czy umarł tak, jak jego poprzednik?Jego miejsce zajął VIR (dowidujemy się o tym z SEZONU V ODC.22).

2)G'kar występuje gościnnie w filmie: Babylon 5: Strażnicy kosmosu. Opowiada, że długo podróżował po wszechświecie ze swoją towarzyszką. Z kontekstu wnoszę, że LYTA (największa telepatka) zginęła w jakiś dziwnych okolicznościach. Czy twórcy gdziekolwiek nawiązali do jej śmierci?

3)W odcinku 22 sezonu V (moim zdaniem wybitnego pod względem stopnia dramatyzmu i doskonale oddającej emocje muzyki)dowiadujemy się, że oboje: G'KAR i LYTA nie żyją. Pszepraszam, a można wiedzieć kiedy i jak zginął G'kar? A może to tylko
drobne przeoczenie...

4)syn Johna Sheridana i Delen - to chyba najbardziej rzucające się w oczy zaniedbanie ze strony twórców (scenarzysty?). Po co był ten cały wątek z ciążą skoro najważniejszy moment narodzin dziecka został pominięty, a w finałowym odcinku V sezonu 20-letni już David nie pojawia się ani na moment... (w końcu był w połowie człowiekiem i mógł przynajmniej spróbować pożegnać się z ojcem). Oczywiście o roli syna i jego znaczeniu dowiedzieliśmy się w trakcie któregoś z poprzednich sezonów (podczas podrózy w czasie do starej stacji Babylon 5).

Uff, to chyba już wszystko. Z pewnością na wszystko nie uzyskam odpowiedzi, ale może chociaż w połowie? Za wszelkie sugestie dotyczące listy i wyjaśnienie wątków z góry dziękuję!

Mr Frodo

ad 1) i 3) Lando i G`kar duszą się wzajemnie(tak jak na początku serialu przewidział sam Molari) zaraz po uwolnieniu Johna i Delen. Lando był już zmęczony byciem marionetka Drakh'ów. Ma to miejsce w odcinku w którym Sheridan przenosi się na chwilę w przyszłość. Serial oglądałem jakiś czas temu więc nie podam dokładnie który to był odcinek.

ocenił(a) film na 7
Mr Frodo

Mogłeś dać info ze spoiler będzie. zje.... mi serial wieśniaku. Wielkie dzięki

ocenił(a) film na 5
tihomax

plus kolejny raz widzę błędne polecenie zaczęcia oglądania od "In the Begining", które zdradza jedną z największych zagadek głównego serialu...

Mr Frodo

ad1 wyżej odpowiedź
ad2. Lyta zginęła niszcząc Sama główną siedzibę Psi corps z projektem Nephilim. Została tam tylko duuża dziura po jej manifestacji pełnego potencjału :D
ad3. masz od wyżej. Rozszerzając ten wątek. Londo zginął dusząc się z G'Karem. Potem Vir został cesarzem i poprowadził dzięki Lenierowi i Rangersom wojnę z Drakhami. Lenier w ostatecznej konfrontacji zginął ratując życie syna Sheridana który był zarażony przez Keepera. Zabił głównego Drakha który go zaraził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones