PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629181}

Alpy

Alpeis
6,4 6 264
oceny
6,4 10 1 6264
6,1 20
ocen krytyków
Alpy
powrót do forum filmu Alpy

Film z gatunku ciężkich i nieoczywistych. Generalnie dobrze jest przed wybraniem się do kina przeczytać o czym to , bo w innym wypadku przez pierwszą połowę filmu będzie się miało poczucie irytującego bezsensu ;) Potem wciąga i zmusza do dyskusji.

ocenił(a) film na 9
kingucha89

Zgadzam się, że film jest mocny, ciężki. Daje do myślenia. "Nieestetyczny", nieprzyjemny, w zasadzie bez muzyki; jeśli ktoś lubi refleksję, zwłaszcza nad problemem tożsamości (i po trosze na temat relacji międzyludzkich) - polecam.

użytkownik usunięty
Federica

Tak, z tym że jest kompletnie bez sensu. Lubię czasem ten zimny styl, przygodę z tym reżyserem zacząłem od genialnego "Kła", gdzie przy całej swojej absurdalności, historia miała twarde podstawy i od samego początku filmu wydawała się możliwa. Tutaj zupełnie nie wiadomo o co chodzi, po co oni się spotykają i dlaczego akurat w tej salce gimnastycznej. I z jakiego powodu oni rozmawiają ze sobą jak upośledzeni? Reżyser z jednej strony strasznie ciśnie by pokazać jak to właściwie każdy mijany na ulicy człowiek może skrywać jakieś żale lub tajemnice, z drugiej zaś mamy jakiś kompletnie bezsensowny kod powstały między czwórką zupełnie przypadkowych postaci. Ten film mnie wręcz zdenerwował bo akurat byłem w podróży i nie miałem innego, ale też wiązałem z nim większe nadzieje

ocenił(a) film na 8
kingucha89

Właśnie lepiej nie czytać, o czym to, bo kiedy się w końcu wyjaśni, to efekt tym mocniejszy.

ocenił(a) film na 8
kingucha89

Bzdura. Ja poszłam na spontanie, nie mając bladego pojęcia, o czym jest film i jestem zachwycona. Trzymał w napięciu. Ładnie.

ocenił(a) film na 6
kingucha89

od razu wiedziałam o czym będzie film, bo przeczytałam recenzję, ale jednak film mnie zawiódł. atmosfera niedopowiedzeń podobna do 'kła', ale jednak czegoś zabrakło. właściwie cała akcja rozkręca się dopiero w ostatnich minutach, kiedy już można wyczuć że to koniec. i chyba właśnie ta nagle ucięta historia mocno mnie zniesmaczyła, bo spodziewałam się jednak czegoś więcej po totalnie rozkładającym na łopatki zakończeniu 'kła'.

ocenił(a) film na 4
kingucha89

Zgadzam się, że film z gatunku ciężkich i nieoczywistych. Niestety również z gatunku nudnych i nieciekawych.

Film nie zmusił mnie specjalnie do refleksji a tego po reżyserze "Kła" spodziewałem się. Niestety przez godzinę z hakiem z ekranu wieje nudą, a ciekawa 10 minutowa końcówka filmu nie jest w stanie wynagrodzić nam 80 minut ziewania.

Podsumowując - filmu nie polecam a głosy zachwytu nad tym dziełem to raczej głos tych, którzy za wszelką cenę chcą docenić swoje ego jako znawcy kina...

użytkownik usunięty
stasiuvino

Ten film jest po prostu zupełnie bez sensu i w żaden sposób nie zrekompensuje tego osobliwy klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones