Amadeusz

Amadeus

1984 2 godz. 40 min.
8,1 117 455
ocen
8,1 10 117455
41 186
chce zobaczyć
8,6 23
oceny krytyków
{"rate":8.608696,"count":23}
{"type":"film","id":1286,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Amadeus-1984-1286/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Amadeusz
  • Kathy77 ocenił(a) ten film na: 10

Oglądam juz chyba 30. raz :) Po raz pierwszy widziałam kiedy miałam 7 lat, od tamtej pory to moja miłość. Przydałyby się jeszcze co najmniej 2 Oscary, jeden za rolę Wolfiego (nie mogę uwierzyć, że Tom Hulce go nie dostał), a drugi za jego śmiech

• Tamilina ocenił(a) ten film na: 10

Kathy77 Na TVP Kultura właśnie jest nadawany i to w pełnej wersji.

• Kathy77 ocenił(a) ten film na: 10

Tamilina tak, właśnie tu oglądam ;)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

Tamilina I zdziwię się jak w styczniu znów nie dadzą, bo TVP Kultura ma zwyczaj puszczania w rocznicę urodzin i śmierci kompozytora. (wczoraj była akurat rocznica śmierci)

• sonic2sonic ocenił(a) ten film na: 10

Tamilina Ja osobiście nie lubię dłuższej wersji . Wyjaśnia kilka spraw ale jakoś nie kleją się te wstawki i film ulega rozwodnieniu.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

Kathy77 Mam dokładnie to samo. Widziałam setki razy i wciąż oglądam :)) Jeden jedyny taki film.

• 13Gniewny ocenił(a) ten film na: 9

Ja dzisiaj oglądam pierwszy raz. Nie mogę się doczekać.

• KoraKara ocenił(a) ten film na: 6

Kathy77 Totalnie nie mój typ filmu, ale trafilam na niego w TV i nawet mi się spodobal.

• Kathy77 Też nie mogłem uwierzyć, że tak szalona rola Hulcego nie dostała Oscara. Niesamowicie to zagrał- trzeźwo patrzący na swoją pracę geniusz i nietrzeźwo patrzący na swoje życie szaleniec..:). Zagrać takie coś, to naprawdę trzeba mieć talent. Właśnie może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Murray Abraham dostał nominację za rolę pierwszoplanową, a nie drugoplanową? Dwie niesamowite role w jednym filmie, obie godne Oscara. I moim zdaniem tak powinno być- Murray za rolę drugoplanową, a Hulce za pierwszoplanową.

• TomasT To film o Salierim (co przyznaje sam Forman), to Salieri jest postacią pierwszoplanową, nawet gdyby Mozart śmiał się jeszcze przez dodatkową godzinę.

• heavyRain6 ocenił(a) ten film na: 10

Kathy77 Masz rację! Śmiech Mozarta powinien dostać własnego Oskara, bo to było mistrzostwo świata. :D

• farma5010 ocenił(a) ten film na: 10

Kathy77 Dla mnie to też najlepszy film.