PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112003}

Amatorski gang

Bande à part
7,4 2 606
ocen
7,4 10 1 2606
7,2 13
ocen krytyków
Amatorski gang
powrót do forum filmu Amatorski gang

Mam sentyment do tego filmu, bo był to pierwszy obraz Godarda jaki widziałem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak rewelacyjne kino tworzył. A chciałem zobaczyć ten film ze względu na pewna sławetną scenę.wtajemniczenie widzą zapewne co mam na mysli. Potem miałem okazję obejrzeć "Żyć wlasnym życiem" i na dobre rozpoczeła się nowa fala...i trwa do dziś.

ocenił(a) film na 8
jamesbond007

O jaką sławetną scenę Ci chodzi? Dziś oglądałem i nie mam pojęcia :)

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Ktoś te filmy jednak ogląda: ) Miałem tu na myśli scenę, w której biegną przez Luwr, w filmie Marzyciele główni bohaterowie robią to samo, i pokazane są właśnie urywki z Amatorskiego gangu. Dlatego pisałem o wtajemniczeniu :) Polecam także, książke G. Adair'a pod tytułem Marzyciele na podstawie, której powstał film.

ocenił(a) film na 8
jamesbond007

Witaj, lekko podejrzewałem że to ta scena (ciekawa jeszcze była np.z wyciszeniem głosu). Marzycieli oglądałem, ale dawno i tylko kilkanaście minut. Dzięki za polecenie Marzycieli - książki jak i filmu :)

ocenił(a) film na 9
jamesbond007

Ja zacząłem od "Do utraty tchu" potem "Żyć własnym życie", "Pogarda" a potem samo jakoś poleciało i nawet się nie zorientowałem ale Godard nie tylko ukształtował mnie jako kinomaniaka ale człowieka. W jego filmach potrafiłem dostrzec siebie i pomogło mi to (choć brzmi to banalnie) w podjęciu pewnych życiowych decyzji. Co do filmu to mi utkwiła w pamięci z tymi kulami w które wlewało się Coca-Colę. Dwie krótkie ale jakże wymowne sceny. Szkoda że Paryż nie jest czarno-biały w prawdziwym życiu. A tak na serio to Anna Karina jest dla mnie absolutnie najbardziej zjawiskową kobietą w historii kina i może się równać tylko Jean Seberg która notabene ciągle siedzi mi w głowie w związku z kreacją "Do utraty tchu". Zakończę tak ja Ty zacząłeś, Godard to mistrz :)

Dziuchni91

Nie brzmialo to banalnie.
Co do Kariny, jest absolutnie fantastyczna. Jesli jeszcze pomyslec o jej biografii... Historia niesamowita. Zaraz po niej jest, moim zdaniem, Monica Vitti. Obie byly muzami swych mistrzow.

ocenił(a) film na 8
Adilka1

Karina ma w sobie mało z wyglądu, który uwielbiam u kobiet - ale jednocześnie posiada pierwiastek sprawiający, że wolałbym ją zamiast każdej innej damy. Dlatego też czasami trudno jest mi się skupić oglądając filmy z nią w roli głównej. ; p

jamesbond007

A ja myślałam, że chodzi o scenę tańca, na której wzorował się Tarantino w Pulp Fiction ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones