PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873545}

Ambulans

Ambulance
5,6 10 142
oceny
5,6 10 1 10142
4,5 17
ocen krytyków
Ambulans
powrót do forum filmu Ambulans

Bay co prawda bazuje na duńskiej produkcji ale nawiązania do "Gorączki" Michaela Manna czy "Speed" są nader wyraźne i czytelne. Nie jest to zarzut.
Zarzutem jest pozerska praca kamery, która wariuje wtedy gdy powinna pokazać widzom przebieg zdarzeń (napad) no i montaż daleki jest do ideału. Cięcie goni cięcie. Teoretycznie ma to służyć temu by nadać sytuacji dynamizm ale jest to ewidentnie zabieg nadużywany i zwyczajnie męczący/irytujący. Wiadomo Bay style. Jedni lubią, inni niezbyt. Mnie niestety nie przypasował. Wolałbym statyczne ujęcia w scenie napadu, miałoby to większą moc. Wyszło niestety nadmierne popisywanie się w tym temacie i szkoda.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Mi się akurat praca kamery podobała. Nadawała całości dynamizmu i dodawała imersji. Nawiązania do Gorączki i Speed jak najbardziej trafione. Dla mnie to połączenie tych dwóch filmów.

ocenił(a) film na 2
NeoEagle

Chyba,ze ktos ma adhd,to lubi taka prace kamery,moze dynamicznie ale za grosz realizmu.Mniej znaczy lepiej,patrz-Goraczka.

ocenił(a) film na 3
NeoEagle

Dynamizm i imersja - trudne słowa, znam prostsze - KICZ!!

ocenił(a) film na 6
JohnTheBrave

Praca kamery i te cięcia co dwie sekundy - boli głowa po paru minutach, naprawdę. Gdyby nie to film byłby dużo lepszy.

ocenił(a) film na 6
JohnTheBrave

Też tak uważam. Kamera dookoła z bliska z daleka z dołu z góry w ciągu kilku sekund to znaki rozpoznawcze Michaela Baya. Chyba na Transformersach się tak popsul. Bad Boys czy Twierdza to były fajne filmy i ta kamera aż tak nie latała. Teraz kręci jak podjarany nastolatek który nie może się zdecydować bo dali mu za dużo kasy na budżet? Dopiero od połowy filmu trochę ta kamera zwolniła albo po prostu się przyz yczailem. Dobrze, że nie on robił Bad Boys for life

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones