PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31416}

Amelia

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
7,5 266 980
ocen
7,5 10 1 266980
7,5 39
ocen krytyków
Amelia

Amelia (Audrey Tautou) jest nieśmiałą marzycielką pracującą w kawiarni. Jej życie zmienia się w noc 30 sierpnia 1997 roku, kiedy dowiaduje się o śmierci księżnej Diany. Wtedy to Amelia w swojej łazience przypadkowo znajduje tajemnicze pudełko. Postanawia zwrócić je właścicielowi. Ponieważ jest on bardzo ucieszony ze zwrotu, dziewczyna chce od tej pory uszczęśliwiać innych. W czasie swojej "misji" poznaje równie nieśmiałego jak ona Nino (Mathieu Kassovitz). Amelia uświadamia sobie, że myśląc ciągle o innych, zapomniała o własnym szczęściu.

opis użytkownika

Amelia Poulain jest piękną, młodą dziewczyną. Żyje sama w wielkim Paryżu. Pracuje jako kelnerka w małej kafejce. Czuje się zagubiona i samotna, nie ma ani narzeczonego, ani przyjaciół. Aż pewnego dnia...
Odnajduje ukryty w swojej łazience przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela. Widząc wzruszenie i łzy człowieka po otrzymaniu "przesyłki" coś się w niej przełamuje. Odnajduje życiowy cel. Będzie uszczęśliwiać ludzi! Wszystko się zmienia, a w dodatku w życiu Amelii pojawia się mężczyzna...

aynis
opis użytkownika

Amelia Poulain nigdy nie miała przyjaciela poza rybką Kaszalotem, którego jej matka po prostu wrzuciła do rzeki. Gdy jej matka ginie, ponieważ spada na nią próbująca popełnić samobójstwo kobieta, ojciec Amelii całkowicie zamyka się w sobie i zajmuje się tylko budowaniem mauzoleum na urnę z prochami żony. Amelia opuszcza rodzinny dom. Pewnego dnia znajduje za kafelkami w łazience pudełko ze skarbami z dzieciństwa jakiegoś chłopca, który mieszkał tu około... pięćdziesiąt lat temu? Po długich poszukiwaniach Amelii udaje się go w końcu odnaleźć. Od tego dnia postanawia uszczęśliwiać również innych ludzi. Po jakimś czasie orientuje się, że zapomniała o sobie! Jednak w końcu i ona spotyka swoją miłość - a wszystko zaczyna sie od zgubionego na ulicy albumu pełnego niechcianych przez ludzi zdjęć.

Ronica
opis użytkownika

Młoda Amelia Poulain wiedzie spokojny żywot dwudziestolatki. Pracuje jako kelnerka, chwilowo nie ma chłopaka. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Przez przypadek w swoim mieszkaniu odnajduje puszkę ze "skarbami z dzieciństwa" pewnego człowieka. Postanawia go odnaleźć. Po dostarczeniu mu jego najcenniejszej rzeczy, Amelia dowiaduje się czegoś nowego o sobie - uszczęśliwianie ludzi sprawia jej przyjemność. Teraz cała poświęca się pomaganiu ludziom. Pewnego dnia wszystko znów wywraca się do góry nogami, gdy w jej życie wkracza młody Nino.

wojtimosi
opis użytkownika

Amelia, młoda dziewczyna pełna pomysłów i zarazem wielka marzycielka. Dzieciństwo spędziła u boku ojca, który po śmierci matki stał się zgrzędny i niedostępny. Amelia czuła się bardzo samotna i jedyna jej ucieczka był świat marzeń. Tkwiła w nim bardzo długo aż do momentu gdy w jej życiu pojawił się młody mężczyzna. Amelia nie potrafiła żyć rzeczywistością, która kiedyś była niezbyt satysfakcjonująca dla niej samej, w końcu przełamuje wszystkie bariery i postanawia urzeczywistnić swoje marzenia co jej się z reszta udaje.

Jerzy_Zemla
opis użytkownika

Młoda, nieśmiała Amelia (Audrey Tautou) pracuje w kawiarni i mieszka na Montmartre w Paryżu. W życiu ceni sobie drobne przyjemności. Pewnego dnia odnajduje w swoim mieszkaniu ukryty przed laty "prywatny skarb" (zdjęcia z dzieciństwa, pamiątki) i postanawia zwrócić go prawowitemu właścicielowi. To zdarzenie odmienia jej oraz za jej pośrednictwem życie wielu innych ludzi.

brzozak
opis użytkownika

"Amelia" to niezwykła i przewrotna komedia romantyczna Jean-Pierre'a Jeuneta. W tym wyjątkowym filmie groteska, surrealizm, ironia przeplata się z magią i bajkowością.
Amelia jest bardzo nieśmiałą, wrażliwą osobą. Pracuje jako kelnerka w jednej z kawiarenek i wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Montmartre. Chcąc sprawić, by inni poczuli się bardziej szczęśliwi, wymyśla wiele misternych intryg, np. próbuje odnaleźć dorosłego właściciela pudełka z dziecięcymi zabawkami, które znajduje w swoim mieszkaniu, obmyśla genialny plan, by rozbawić ojca, kradnąc jego ulubionego krasnala ogrodowego. Przyjdzie jednak moment, kiedy Amelia będzie musiała zająć się własnym losem i własnym szczęściem. Znajdzie miłość w równie nieśmiałym jak ona młodym Nino.

opis dystrybutora dvd

Amelia Poulain to młoda Francuzka, mająca za sobą dzieciństwo spędzone bez rówieśników, za to w towarzystwie nerwowej matki i załamanego jej późniejszą śmiercią ojca. Obecnie ta potrafiąca doceniać drobne przyjemności, przez niektórych uważane za dziwactwa, dziewczyna, żyje samotnie w niewielkim mieszkanku w Paryżu i pracuje w kawiarni. Pewnego razu przypadkiem znajduje w swoim domu pudełko ukryte w ścianie, pełne drobiazgów, pozostawione tu przez poprzedniego właściciela. Amelia postanawia go odnaleźć i zobaczyć, jak zareaguje na odzyskanie pamiątek, nie zdradzając swej roli w całym zdarzeniu. Wzruszenie mężczyzny po odzyskaniu pudełka wyjątkowo cieszy Amelię, która nie zaznała dotąd niezwykłej radości, jaką daje uszczęśliwianie innych. Postanawia więc odtąd pomagać osobom ze swego otoczenia. Jedną z nich jest młody Nino, wynajdujący sobie różne dziwaczne zainteresowania odmieniec, w którym Amelia zakochuje się...

Catmosphere
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones