Audrey Justine Tautou

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/48521/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":6652,"rate":8.350571256764884,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/48521/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,4
6 652 oceny gry aktorskiej
Audrey Tautou
Audrey Tautou nigdy nie marzyła o tym, by zostać aktorką. Wychowała się w małym miasteczku, gdzie bardzo chciała zostać prymatologiem, czyli badaczem małp naczelnych. Jednak dla współczesnego kina zrezygnowała z tych planów. Za swoją grę w filmie "Salon piękności Venus" otrzymała francuskiego Cezara dla najbardziej obiecującej aktorki. Szczególnym tego dowodem była jej wspaniała rola w filmie Jeana-Pierre'a Jeuneta "Amelia", za którą została nominowana do nagrody BAFTA. Dzięki tej własnie kreacji Audrey była jedną z najbardziej popularnych postaci we Francji w roku 2001. Jej pierwszym anglojęzycznym filmem był "Dirty pretty things" w reżyserii Stephena Frearsa. W 2009 roku otrzymała kolejną nominację do nagrody BAFTA, za rolę Gabrielle "Coco" Chanel w filmie "Coco Chanel".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 sierpnia 1976

miejsce urodzenia: Beaumont, Francja

wzrost: 160 cm

Cezar
Zdobyła Cezar, 2 inne nagrody i 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Cezar Najbardziej obiecująca aktorka za film Salon piękności Venus w roku 2000
Ukończyła studia w zakresie historii literatury współczesnej na Sorbonie (Paryż, Francja). Jest także absolwentką aktorskiej szkoły Cours Florent.
Miała zagrać rolę Camille w "Bon voyage". Ostatecznie jednak angaż otrzymała Virginie Ledoyen.
W 2009 r. Audrey Tautou zastąpiła Nicole Kidman w roli rzeczniczki słynnych perfum Chanel No 5.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych