American Assassin

2017 1 godz. 51 min.
6,5 33 554
oceny
6,5 10 33554
15 039
chce zobaczyć
5,0 6
ocen krytyków
{"rate":5.0,"count":6}
powrót do forum filmu American Assassin
  • belmont33 ocenił(a) ten film na: 3

lub w najlepszym razie litościwe. Wyborcza:
    "American Assassin" zaczyna się obiecująco, jak współczesne "kino zemsty", w którym miejsce bandytów zajmują terroryści, ale szybko zamienia się w trywialne i prymitywne "kino akcji" z typowymi atrybutami tego gatunku. Mamy tu więc skradziony rosyjski pluton, bombę atomowa, irańskich wojskowych, "tajemniczego" najemnika (piszę w cudzysłowie, bo jego motywy można zgadnąć po pięciu minutach), strzelanie, bicie się, torturowanie przy akompaniamencie głośnego wycia, ogólne "przegrzanie" atmosfery, humorystycznie drewniane dialogi itp. Zaś w tym całym pandemonium sztampy i schematyzmu nasz indywidualny mściciel zmienia się w zwykłego agenta, tyle że postępującego emocjonalnie i w związku z tym niesubordynowanego. Jedyną atrakcją filmu "American Assassin" jest Michael Keaton w roli mentora (i oczywiście zastępczego ojca) Mitcha, choć jego obecność wzbudza głównie zaciekawienie: co on właściwie robi w takim badziewiu? "

• Salsa_Verde ocenił(a) ten film na: 4

belmont33 Recenzja z którą nie da się nie zgodzić <3

• Stryjek1945 ocenił(a) ten film na: 2

belmont33 Prawda, podobnie ja opisywałem ten film znajomym po wyjściu z kina. Byłem strasznie zły, że zmarnowałem tyle czasu na oglądanie tego barachła.

• vilka1 ocenił(a) ten film na: 4

belmont33 Podpisuje sie pod tą recenzją

• shamar ocenił(a) ten film na: 7

belmont33 Na ch. wafel przeklejasz recenzje z tego polskojęzycznego tabloidu?

• Grifter ocenił(a) ten film na: 2

shamar Żebyś dostał cieczki z macicy. I jak widać, udało się :)

• marcinciniak ocenił(a) ten film na: 4

belmont33 No dokładnie, taka wydmuszka jakich pełno ostatnio. Od dłuższego czasu Holiłód cierpi na obstrukcję twórczą (chyba za dużo się tam molestują, a za mało tworzą scenariuszy). Generalnie co kto lubi, dla każdego coś dobrego (jak w monopolowym). Film do piwa, nie trzeba się przy nim skupiać. W ogóle. Zawsze oceniam filmy wg gatunków, ale nawet tutaj akcja poprowadzona po sznurku kasuje znaczenie wątków pobocznych. Reżyser kina akcji został zawinięty w dywan. Kolejny gniotek o tym, że zły ukradł bombę, a dobry musi ją rozbroić. Z tą różnicą, że (tutaj spojler) na koniec bombka wybucha - za co duży plus. No i kolejny plus za (kolejny spojler) pokazanie jak w łatwy sposób można nabyć Pluton na warszawskim bazarze. :) Sam mam w domu płyty z Plutonem z bazaru. A, nie. To Merkury. Fredi Merkury. Pozdrawiam!

• nocnymarian ocenił(a) ten film na: 6

marcinciniak ....że pluton na bazarze to jeszcze ujdzie,ale co się dalej stało z tą falą? bo mnie wychodzą miliony ofiar.

• ChrisKrasz ocenił(a) ten film na: 7

belmont33 Cóż .... Wyborcza to nie jest dla mnie wykładnia niczego ...

• BartasBartas ocenił(a) ten film na: 3

belmont33 zaczyna się obiecująco??? wtf
    zaczyna się tak beznadziejnie że wyłączyłem w 12 minucie filmu.

ocena 12 minut: 3/10

reszty nie zamierzam oglądać

• gonsior20 ocenił(a) ten film na: 6

BartasBartas Przeczytałem książkę przed obejrzeniem filmu i choć nie jest to dzieło najwyższych lotów nie rozumiem jak można było tak spartolić film. Wystarczyło tylko przenieść większą cześć fabuły i akcji z książki, która niemal w całości nadawałyby się na scenariusz. Film tylko w ułamku i dość luźno oparł się o dzieło Flynna Vince'a. Poza postaciami i niektórymi scenami, film nie powinien reklamować się z książka tego autora.

• DFManew999B ocenił(a) ten film na: 3

belmont33 Z ust mi to wyjęli. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio GW napisała o czymś tak trafnie. :)

• Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 3

belmont33 słusznie - 3/10 !!!

• Tibn ocenił(a) ten film na: 6

belmont33 cytowanie wyborczej można ci koleś jedynie wspólczuć

• belmont33 Jest taki mem z logo wyborczej, podpisany "gowno czytasz i gowno wiesz" i sie okazuje ze to prawda jest

• belmont33 Ogólnie filmy o amerykańskich agentach są w zasadzie jak sam tytuł "american ASSassin" - chociaż gdyby rozczłonkować to słowo wychodzi podwójny doopny zabójca "ass-ass-in". Tyle w temacie. (pewnie i tak mi usuną ten wpis)

• janusz_wojciak ocenił(a) ten film na: 9

belmont33 jeśli miarą ma być recenzja z wyborczego łaj.a to ja daję za samo to 9/10, Film jak film ma akcję choć gó.nolubnym nie będzie się podobać taki natłok złości ale mi się podoba.